1 Piknikowo nad Odrą już w ten weekend! - Żegluga Szczecińska

09 05 2018

Piknikowo nad Odrą już w ten weekend!

Wielkimi krokami zbliża się Piknik nad Odrą. Już w najbliższy weekend, 12 i 13 maja, Wały Chrobrego wypełnią się kolorowymi straganami. Dwudniowe wydarzenie to doskonała okazja do kupna tradycyjnych przysmaków, rękodzieł, degustacji rozmaitych potraw, a także zaplanowania urlopu, czy wymarzonych wakacji.

Na odwiedzających piknik czekać będą targi turystyczne Market Tour, na których swoją ofertę zaprezentują regiony i miasta turystyczne z Polski oraz zagranicy, w tym z Czech, Niemiec, Węgier. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele biur podróży, hoteli, ośrodków wypoczynkowych, rekreacyjnych, sanatoriów oraz przewoźnicy. Market Tour to doskonała okazja, aby zapoznać się z ofertę wyjazdów letnich i zimowych, zaplanować urlop, ale również krótki wypoczynek.

Na Wałach stanie wielkie palenisko oraz ogromny gar, a w nim zupa ziemniaczana, którą przygotują partnerzy imprezy – goście z Brandenburgii. Według organizatorów, posiłkiem będzie mogło poczęstować się aż 10 tysięcy osób. Degustacja rozpocznie się tradycyjnie tuż po godz. 14:00.

Przedstawiciele Goleniowa zaproszą nas na 750-lecie miasta. W tym roku odbędzie się tam Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny Goleniów Athletics Park. To niepowtarzalna szansa na spotkanie z gwiazdami – nie tylko polskimi, ale również europejskimi. Goleniów z końcem sierpnia zamieni się w teatralną stolicę Polski. Z okazji goleniowskiego festiwalu „Ludzka Mozaika“ zjadą tu artyści z całego świata.

W programie imprezy znalazły się również Targi Żywności i Produktów Ekologicznych ORGANIC, na których będzie można kupić ekologiczne, naturalne produkty oraz unikalne rękodzieło. Odwiedzający spróbują wyrobów regionalnych m.in. z województw: Lubuskiego, Wielkopolskiego i Zachodniopomorskiego, wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych, a także lokalnych specjałów w ramach Alei Zachodniopomorskich Smaków. Bary na kółkach, które przyjadą do Szczecina z całej Polski, będą jedną z głównych atrakcji Pikniku nad Odrą. W ramach Festiwalu Smaków Food Trucków mieszkańcy i turyści będą mogli spróbować dań kuchni meksykańskiej, bliskowschodniej, japońskiej, amerykańskiej, francuskiej, hiszpańskiej oraz polskiej.

Podczas dwudniowego wydarzenia nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych i dobrej muzyki. W tym roku ponowie staną place zabaw, wesołe miasteczko, scena z występami muzycznymi oraz pokazami tanecznymi. Odwiedzający będą mogli wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami. Na piknikowej scenie zobaczymy występy wielu zespołów muzycznych. Artyści promować będą regiony, z których przyjechali. Pojawią się zespoły z różnych krańców Polski ale i goście z zagranicy. Na scenie zobaczymy teatr z Brandenburgii oraz liczącą 50 osób Orkiestrę Policyjną. Nie zabraknie artystów lokalnych.

Piknik nad Odrą od lat cieszy się dużą popularnością zarówno wśród mieszkańców Szczecina, jak i turystów z Polski oraz Niemiec. Odwiedza go średnio około 50 000 osób.

Piknik na Odrą zakończy się w niedzielę o godzinie 20:00. Do wspólnego piknikowania zaprasza organizator - Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Turystyki ZART oraz współorganizator - spółka Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++