18 02 2020

Ponad sto zgłoszeń do Nagród Żeglarskich

Zgłaszanie kandydatów do Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina zakończone. W tym roku wpłynęło ponad sto propozycji, z których kapituła wybierze laureatów jedenastu kategorii.

Osoby, instytucje, czy wydarzenia żeglarskie do wyróżnień zgłaszali mieszkańcy Szczecina, województwa zachodniopomorskiego i Pomorza Przedniego, a w przypadku głównej nagrody im. kpt. Ludomira Mączki także mieszkańcy całej Polski. Najwięcej, bo aż dwadzieścia jeden zgłoszeń, wpłynęło w kategorii Żeglarskiej Nagrody Specjalnej. Zaledwie pięć zgłoszeń mniej odnotowano w przypadku Nagrody im. Kpt. Ludomira Mączki, której laureat poszczycić się może nieprzeciętnymi osiągnięciami żeglarskimi lub dokonaniami związanymi z kulturą marynistyczną. To najbardziej prestiżowe wyróżnienie w całym plebiscycie, a jej zdobywca – poza pamiątkową statuetką - otrzyma 10 tysięcy złotych. W każdej z pozostałych kategorii liczba kandydatów waha się od pięciu do piętnastu.

Spośród nadesłanych propozycji kapituła konkursu wyłoni nominowanych i swoją rekomendację przekaże Prezydentowi Miasta, który zdecyduje o przyznaniu wyróżnień. Lista nominowanych zostanie opublikowana na stronie internetowej www.nagrodyzeglarskie.szczecin.pl w pierwszej połowie marca. Zwycięzców poznamy podczas uroczystej Gali Żeglarskiej, która odbędzie się 28 marca w Starej Rzeźni.

Szczecin, jako miasto o bogatych tradycjach żeglarskich, od 2017 roku poszczycić się może własnymi Międzynarodowymi Nagrodami Żeglarskimi. Ich ustanowienie ma podkreślać charakter stolicy Pomorza Zachodniego jako miasta związanego z wodą, żeglarstwem i gospodarką morską.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się