18 02 2020

Szczeciński Mityng Skoku o Tyczce – już za tydzień

Po raz trzeci wnętrze Netto Areny stanie się miejscem zmagań tyczkarzy i tyczkarek. Już 25 lutego - w ramach Szczecińskiego Mityngu Skoku o Tyczce - czołówka sportowców zawita do Szczecina, by zmierzyć się przed szczecińską publicznością.

Podczas Mityngu o zwycięstwo powalczą zawodnicy, którzy w swoim sportowym CV mogą pochwalić się tytułem Mistrza Świata, m.in. Kanadyjczyk Shawn Barber (Pekin 2015) oraz Paweł Wojciechowski (Daegu 2011). Ponadto w stawce zawodników znajduje się Mistrz Europy z Amsterdamu 2016 – Robert Sobera, wicemistrz Europy z Berlina 2016 Rosjanin Timur Morgunov oraz 3. zawodnik zeszłorocznego konkursu Włoch Claudio Stecchi.

Niekwestionowaną gwiazdą szczecińskiego mityngu miał być Piotr Lisek – ulubieniec miejscowych kibiców - zwycięzca z roku 2019. Niestety, z powodu kontuzji musiał odwołać start, żeby nie ryzykować jej pogłębienia w sezonie olimpijskim. Lisek w swojej karierze był już Wicemistrzem Świata, czterokrotnym brązowym medalistą Mistrzostw Świata oraz Halowym Mistrzem Europy. Zawodnik szczecińskiego Ośrodka Skoku o Tyczce, który jest największą medalową nadzieją szczecińskiego sportu na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Rekordy życiowe zawodników z listy startowej: Barber – 6.00, Morgunov – 6.00, Wojciechowski - 5.93 dają ogromną nadzieję na wysokie loty pod dachem szczecińskiej Netto Areny.

Przed konkursem panów zaprezentują się również panie. Faworytką wydaje się być szwedzka tyczkarka Angelica Bengsston, aktualna liderka list światowych. O zwycięstwo powalczy z nią z pewnością Wenezuelka, trenująca w szczecińskim klubie Robeilys Peinado (brązowa medalistka Mistrzostw Świata – Londyn 2017). Stawkę uzupełniają m.in. Angelica Moser (Szwajcaria), Romana Malacova (Czechy) oraz czołówka polskich zawodniczek: Kamila Przybyła, Agnieszka Kaszuba oraz Anna Łyko.

Bilety do nabycia na stronie www.nettoarena.pl

Start imprezy o godzinie 17.30 zawodami kobiet, początek rywalizacji mężczyzn godz. 20.10

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się