25 02 2020

Trwa nabór do Regatowej Reprezentacji Szczecina

Trenerzy szczecińskich klubów mogą zgłaszać kandydatów, którzy będą mieli szansę zakwalifikowania się do Regatowej Reprezentacji Szczecina. Nabór prowadzony jest dla zawodników Klasy Laser Radial i Laser Standard w wieku do 19 lat. Miejsce w grupie to wyróżnienie dla żeglarzy za osiągnięcia w poprzednim sezonie i dotychczasowej karierze. Opiekunowie argumentują kandydatury m.in. miejscem w ogólnopolskim rankingu, liczbą startów w zawodach oraz największymi sukcesami.

Trenerzy m.in. Centrum Żeglarskiego, Sejk Pogoń Szczecin, KS Dobra Marina mogą wytypować swoich najlepszych zawodników i zgłosić ich kandydaturę. Wypełnione wnioski składać można do 2 marca w sekretariacie Centrum Żeglarskiego. Podania dostępne są na stronie centrumzeglarskie.pl

Regatowa Reprezentacja Szczecina jest projektem skierowanym do młodzieży, która trenuje w szczecińskich klubach żeglarskich. Zakłada on utworzenie silnej i mocnej kadry żeglarskiej Szczecina, która z jednej strony będzie pielęgnować tradycje miasta i krzewić sporty wodne wśród najmłodszych, a z drugiej rozsławi Szczecin na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Przed młodymi żeglarzami, którzy zakwalifikują się do Regatowej Reprezentacji Szczecina m.in. ciekawe zajęcia, treningi na najwyższym poziomie oraz wyjazdy na zgrupowania.

Pierwszy nabór do Regatowej Reprezentacja Szczecina odbył się w 2019 roku. Powołano wówczas dziesięcioosobową drużynę, składającą się z pięciu zawodników z Centrum Żeglarskie i pięciu z Sejk Pogoni Szczecin. Reprezentują oni Szczecin w zmaganiach klasy Optimist.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się