1 Poznaj Szczecin bez wychodzenia z domu - Żegluga Szczecińska

30 07 2020

Poznaj Szczecin bez wychodzenia z domu

W dzień lub w nocy, w poniedziałek lub w niedziele, w wygodnym fotelu, a może na łonie natury? Teraz sam decydujesz gdzie i kiedy przewodnik opowie Tobie o ciekawych miejscach Szczecina i Euroregionu Pomerania. Odkrywaj tajemnice miasta w wersji on-line! Pomoże w tym 13 filmów turystycznych o różnej tematyce, które powstały w ramach projektu Travel Tomorrow. Dziesięć z nich nakręcono w Szczecinie, a pozostałe realizowane są po stronie niemieckiej. Na każdy wystarczy poświęcić zaledwie 4 minuty, by poznać atrakcje turystyczne pogranicza.

Na wirtualny spacer można się wybrać za pośrednictwem profili w mediach społecznościowych. Pierwsza premiera już w sobotę (1 sierpnia). Będzie ona dotyczyć najważniejszych atrakcji Szczecina, o których opowie Tomek Wieczorek. Zachęcamy do obejrzenia filmiku na profilu społecznościowym VisitSzczecin oraz Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. W kolejnych odcinkach będzie m.in. o zabytkowych pompach Szczecina czy architekturze miasta.

Filmy to kompleksowe wykorzystanie kulturowego i przyrodniczego potencjału Euroregionu Pomerania. Ich założeniem jest ukazanie miast przez pryzmat ich położenia i historii, architektury, mieszkańców, ale i nieoczywistych atrakcji. Wirtualne wycieczki prowadzą wykwalifikowani przewodnicy, którzy na co dzień oprowadzają grupy turystów. Zachęcają oni do odwiedzenia danego miejsca atrakcyjną formą i klarowną treścią. Filmy prowadzone będą w języku miejsca nagrania, z napisami po polsku lub niemiecku.

Travel Tomorrow to cykl szkoleń oraz filmów o tematyce turystycznej organizowanych przez spółkę Żegluga Szczecińska Turystka Wydarzenia i Stowarzyszenie Turystyczne w Angermünde przy wsparciu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania).
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++