01 04 2020

Rusza platforma Szczeciński Lokalny Solidarny

By wziąć udział w akcji Szczeciński Lokalny Solidarny i wesprzeć lokalnych przedsiębiorców, wystarczy już tylko wejść na stronę sls.szczecin.eu Uruchomiona platforma ułatwi sprzedaż voucherów, które klient zrealizuje w przyszłości.

Poprzez ten program chcemy wesprzeć przedsiębiorców, którzy nie mogą obecnie prowadzić swoich działalności. Wychodząc naprzeciw trudnej sytuacji, zaproponowaliśmy sprzedaż voucherów na usługi i produkty. Program został przygotowany przez Miasto Szczecin, we współpracy z dwiema szczecińskimi platformami:

  • WSPIERAM.TO - odpowiedzialna za część gastronomiczno –usługową.
  • BILETY.FM - odpowiedzialna za część kulturalną, instytucje, które sprzedają bilety na swoje przedstawienia, spektakle, koncerty.

Z programu mogą skorzystać firmy, wpisane do ewidencji (CEIDG, KRS) z siedzibą w Szczecinie. Miasto Szczecin zapewnia im bezpłatny dwumiesięczny dostęp do obu platform, a także opiekę, pomoc w przygotowaniu profili sprzedażowych, ofert i kampanii reklamowych. Jedyny wydatek jaki ponosi przedsiębiorca w związku z korzystaniem z programu, to koszty prowizji pobieranej przez platformę bankową 2.5% od deklarowanej kwoty vouchera. Przedsiębiorca otrzyma środki ze sprzedaży w ciągu siedmiu dni roboczych. Zakupione vouchery trafią do klientów drogą mailową.


Akcja Szczeciński Lokalny Solidarny jest elementem lokalnego pakietu dla gospodarki – miejskiego planu pomocy, dedykowanego lokalnym przedsiębiorcom. W ramach pakietu gotowe są już procedury odraczania czynszów i podatków. Ponadto zapadła decyzja o dokapitalizowaniu funduszu pożyczkowego dla najmniejszych firm. Propozycje zawarte w lokalnym pakiecie dla gospodarki obejmują m.in. kwestie podatku od nieruchomości, czy opłaty za czynsz. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: wiadomości.szczecin.eu/koronawirus

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się