1 Sezon na bulwarach uważamy za zamknięty - Żegluga Szczecińska

07 10 2021

Sezon na bulwarach uważamy za zamknięty

Chociaż widok koła młyńskiego nadal wita wjeżdżających do miasta, a na Odrze można spotkać jeszcze żeglarzy, to aura oraz zainaugurowany rok akademicki mówią to samo – wakacje dobiegły końca, pora podsumować miniony sezon.

A ten był bardzo intensywny. Od maja do czerwca na terenie Łasztowni odbywały się dziesiątki mniejszych i większych wydarzeń. W kalendarzu nie było weekendu, podczas którego nie prowadzono warsztatów, animacji, koncertów czy zawodów sportowych. To właśnie w tym sezonie po raz pierwszy Łasztownia stała się przystankiem w ogólnopolskim cyklu koncertów „Letnie Brzmienia”. Informacje o koncertach 15 topowych polskich artystów na szczecińskiej Łasztowni dotarła do ponad 20 mln odbiorców. W ramach letnich aktywności od lipca do połowy września można było korzystać z kilkunastu urządzeń Holiday Parku, w tym największej, ponad 80-metrowej karuzeli. W sąsiedztwie parku rozrywki ustawiono także Wheel of Szczecin, czyli prawie 60-metrowe, największe w Polsce, koło młyńskie.

Nie możemy nie wspomnieć o największej plenerowej imprezie tego sezonu, jaką były Żagle 2021. Dziesiątki tysięcy odwiedzających, ponad 800 artystów, 450 członków załóg na 29 jednostkach sprawiły, że zorganizowane w miejsce finału regat the Tall Ships Races Żagle 2021. skradły serca mieszkańców i turystów. Wygląda na to, że wydarzenie na dobre wpisze się w kalendarz miejskich wydarzeń. Mówiąc o wydarzeniach, nie można pominąć naszego cyklu Bulwarove - wakacje bez monitora oraz Miejskiej Strefy Letniej na Wyspie Grodzkiej, gdzie każdego weekendu wypoczywały dziesiątki osób.

Spędzając czas na bulwarach nie dało się nie zauważyć licznych mniejszych i większych jednostek pływających. Wypożyczalnie motorówek, których przy miejskich nabrzeżach tylko w tym sezonie było aż 5, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Tereńka, Danuśka czy Ewuśka były wiernymi towarzyszkami wypraw w nieznane. Na miejskich motorówkach przepłynięto w tym sezonie ponad 10 tys. km. Spory ruch zaobserwowano także w porcie jachtowym na Wyspie Grodzkiej. North East Marina dysponuje 74 miejscami, które przez od kwietnia do września były zajęte w 70%. Największym obłożeniem port cieszył się w lipcu i sierpniu.

Z roku na rok coraz bardziej możemy się przekonać, że serce Szczecina bije nad wodą. Szczecińskie Bulwary i Łasztownia są miejscami najchętniej odwiedzanymi przez szczecinian i turystów. Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić wyspę, w tym sezonie wprowadzono kilka zmian i udogodnień. Nowego wyglądu nabrał Food Port, w którym wraz z nowymi restauracjami na kółkach pojawiły się nowe nasadzenia, meble i trawniki. Chroniące przed wiatrem i słońcem pergole ustawiono także na skwerze wieńczącym Łasztownię. Dzięki takim rozwiązaniom przybyło miejsc do odpoczynku i konsumpcji. Łącznie pojawiło się 10 kompletów mebli z palet, 6 stołów koktajlowych ze szpul i 6 kompletów mebli z beczek. A na skwerze wieńczącym bulwary 20 sztuk stolików ze szpul.

Chcąc zachować czystość i porządek na wspomnianym terenie wprowadzony został patrol ekologiczny, który w letnie wieczory pilnował czystości oraz edukował odwiedzających. Od maja do połowy września sprzątanie i dbanie o prządek na bulwarach poświęcono 1762 godzin.

Dziękujemy za Waszą obecność, już teraz odliczamy dni do następnego sezonu na Bulwary Miejsce Spotkań!

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++