1 Oktoberfest Szczecin po raz trzeci! - Żegluga Szczecińska

27 09 2021

Oktoberfest Szczecin po raz trzeci!

Już od piątku do niedzieli bawarskie święto zagości w centrum miasta. Oktoberfest Szczecin będzie okazją do skosztowania rzemieślniczych browarów oraz uzupełnienia swojej wiedzy na temat tegoż właśnie trunku.

Przed nami trzecia edycja Oktoberfest Szczecin. Święto piwa rozpocznie się w piątek po godzinie 16.00 i trwać będzie do niedzieli do godz. 18.00. W tym czasie będzie można wybrać się na spacer z przewodnikiem, który opowie o piwnych historiach Szczecina, skosztować rzemieślniczych browarów, posłuchać największych przebojów zespołu Queen, pośmiać się podczas stand-upu czy posłuchać prelekcji nt. historii piwowarstwa i wziąć udział w konkursach.

Ale zacznijmy od początku. Przez cały weekend będą otwarte stoiska handlowe. W tym roku zgłosiło się do nas 14 browarów m.in. z Kołobrzegu, Poznania, Wrocławia, Witnicy czy Gdańska oraz inne manufaktury z alkoholami. Piwowarzy zaoferują odwiedzającym różnorodne rodzaje piw niefiltrowanych począwszy od soczystej IPY, przez owocowe bezalkoholowe, po tradycyjne pilsy i pszeniczniaki. Nie zabraknie także specjalnych trunków z edycji limitowanych. Ponadto w sprzedaży pojawią się miody pitne, piwa wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych czy koktajle kraftowe.

Od piątku do niedzieli będzie można posłuchać prelekcji doświadczonych piwowarów m.in. na temat tego jak docenić piwo, dlaczego Polacy nie lubią goryczy w piwie, czy dowiedzieć się czegoś więcej o najdziwniejszych piwach w kraju i na świecie. Prelekcjom będą także towarzyszyć degustacje, piwne konkursy. A wieczorami przy dźwiękach muzyki będzie można kosztować zakupione trunki. Wszystko w godzinach trwania wydarzenia, w więc w piątek i sobotę do godz. 23.00, a w niedzielę do 18.00.

W tym roku Oktoberfestowi będzie towarzyszyć także spacer z przewodnikiem. 2 października o godz.16.00, Tomasz Wieczorek zabierze nas w piwną podróż podczas której opowie o tym skąd wzięła się nazwa piwnica, czy też samo słowo piwo. Jak piwo potrafiło wpływać na życie, a nawet przebieg bitew? Dlaczego doszło do buntu piwnego w Szczecinie? Co łączy piwo z chlebem? W jaki sposób piwo ratowało życie? Czy mitologiczny gryf ma swoje początki w tych samych stronach co… piwo? Te i wiele innych ciekawych historii i historyjek związanych z dziejami i zabytkami Grodu Gryfa przybliżymy na szlaku tematycznym Pivny Szczecin. Podczas spaceru nie zabraknie również legend związanych z miastem, jak i poszczególnymi miejscami oraz dziejami Szczecina. Miasta pełnego fascynujących opowieści…

Trzygodzinna wycieczka prowadzona są przez miejskiego przewodnika i kosztuje 69 zł (w cenie wliczone są już degustacyjne pokale). Piwne szklanki można też kupić bez uczestnictwa w spacerze. Koszt gadżetu to 19 zł. Można je nabyć w Centrum Informacji Turystycznej w Alei Kwiatowej.

Bilety można kupić online na stronie: https://www.accredi.pl/pivnyszczecin oraz stacjonarnie

w Centrum Informacji Turystycznej w Alei Kwiatowej, pl. Żołnierza Polskiego 20.

PROGRAM:

Piątek, 1 października 2021

 • 16:00 Rozpoczęcie imprezy
 • 16:30-17:00 Marcin Stefaniak z PSPD - "Jak docenić piwo" - zestaw dobrych rad dla tych, którzy chcieliby pić piwo świadomie i wyciągać z niego jak najwięcej. Omówienie ludzkich predyspozycji, zasad i technik degustacji oraz drogi od piwnego ignoranta do sensoryka.
 • 17:30-18:30 Krzysztof Żurawski prelekcja pt. „MOJA PIWNA GÓRNA FRANKONIA”
 • 18:30-19:30 Quiz piwny z drobnymi nagrodami
 • 20:00-21:00 Koncert zespołu STAN GER.
 • 21:45-22:30 Koncert zespołu Tea Time Boogie - Krzysztof Niewirowski, Krzysztof Baranowski
 • 23:00 Zakończenie imprezy

Sobota, 2 października 2021

 • 12:00 Rozpoczęcie imprezy
 • 12:30-13:30 Pokaz Warzenia piwa z członkami PSPD cz.1
 • 13:30-14:15 Michał Zaborowski Chmielokracja.pl - Powiedz kim jesteś, a powiem Ci jakie piwo wypić - zabawna próba znalezienia odpowiedniego stylu piwa dla ludzi w każdym wieku, każdej płci i z każdej grupy społecznej
 • 14:30-15:30 Pokaz Warzenia piwa z członkami PSPD piwa cz.2
 • 15:30-16:00 Quiz piwny z drobnymi nagrodami
 • 16:00-16:45 Michał Zaborowski Chmielokracja.pl - Dlaczego Polacy NIE lubią goryczki - opowieść o smakach (ze szczególnym uwzględnieniem tego gorzkiego) i próba odpowiedzi na pytanie, dlaczego nie pasuje nam goryczka w piwie. Wszystko poparte własnymi, naukowymi badaniami.
 • 16:00-19:00 Pivny Szczecin - spacer z przewodnikiem szklakiem piwa - sprzedaż biletów online https://www.accredi.pl/pivnyszczecin oraz w CIT
 • 17:00-18:00 Pokaz Warzenia piwa z członkami PSPD cz.3 i 4
 • 19:00-19:30 Koncert Damiana Rybickiego
 • 20:40-21:40 Koncert Magic of Queen
 • 22:00-22:45 Stand up - Damian „Viking” Usewicz i Mateusz Pałka
 • 23:00 Zakończenie imprezy

Niedziela, 3 października 2021

 • 12:00 Rozpoczęcie trzeciego dnia imprezy
 • 13:00-13:30 Marcin Stefaniak z PSPD - "To piwo jest zepsute" - przegląd najdziwniejszych piw z kraju i świata
 • 14.00-15:00 Quiz piwny z drobnymi nagrodami
 • 15:00-16:00 Tomasz Wieczorek - opowieści o historii piwa, anegdoty związane z piwem i ze Szczecinem
 • 18:00 Zakończenie imprezy

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się