1 Spaceruj i zwiedzaj miasto - Żegluga Szczecińska

19 04 2024

Spaceruj i zwiedzaj miasto

Wystartowała sprzedaż biletów na Miejskie Spacery z Przewodnikiem. Od 1 czerwca do końca września odbędzie się 18 wycieczek w językach polskim i niemieckim oraz 10 spacerów dla turystów anglojęzycznych.

Miejskie Spacery Transgraniczne z Przewodnikami są produktem, który od lat cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców, lokalnych turystów, jak i odwiedzających Szczecin zza granicy. Już dzisiaj można zaplanować sobie zaplanować wakacyjne zwiedzanie Szczecina.

W tym roku spacery będą odbywać się w każdą sobotę od 1 czerwca do 28 września o godz. 11.00. Część z nich wyruszy spod Centrum Informacji Turystycznej w Alei Kwiatowej, te które rozpoczną się w innych miejscach w opisach mają taką informację. Spacery w języku angielskim będą organizowane w soboty od 29 czerwca do 31 sierpnia, niezależnych od pozostałych wycieczek.

Bilety w cenie 30 zł można kupić dwojako: klikając w link: https://www.accredi.pl/visitszczecin lub stacjonarnie w Centrum Informacji Turystycznej.

Pełną listę wycieczek wraz z opisami znajdziemy na stronie www.tourszczecin.eu oraz na www.visitszczecin.eu

Lista i opis spacerów polsko-niemieckich na sezon 2024

01.06.2024 Dawid Gajkowski Zielone oblicze Szczecina „Pośród współczesnej i historycznej zabudowy występują ciekawe obszary przyrodnicze, z rzadkimi i cennymi gatunkami. Niektóre z nich są już zabytkami przyrody. W trakcie spaceru odkryjemy na nowo znane nam miejsca i zajrzymy do tych, o których wie niewielu. W zgrabny i ciekawy sposób połączymy przyrodę z historią.”

08.06.2024 Małgorzata Duda Śladami Sydonii von Borcke „Spacer pokaże świetność i kres książęcej dynastii - w nawiązaniu do historii samej Sydoni. Wycieczka będzie prowadzona przez polskojęzyczną przewodniczkę w replice XVII- wiecznej sukni szlacheckiej Sydonii von Borcke.”

15.06.2024 Magdalena Olejniczak Szczecin - Berlińskie inspiracje „Berlin i Szczecin to miasta, które wiele dzieli, ale także łączy. Pomimo, iż te miasta leżą w różnych krajach, różnią się wielkością i rangą, to wiele je łączy. Oglądając zdjęcia obu miast, czasem można naprawdę się pomylić. Duże tereny zielone, liczne akweny wodne, ciekawe zabytki, architektura. To tylko kilka podobieństw, które postaramy się odkryć w trakcie spaceru.” START: BRAMA PORTOWA KONIEC: PLAC GRUNWALDZKI

22.06.2024 Tomasz Duda O piratach, rybakach, żeglarzach i innych ludziach morza „Spacer rodzinny przeznaczony dla młodszych i ciut starszych, podczas którego uczestnicy poznają opowieści związane z początkami Szczecina, życiem rybaków, pirackimi wyprawami Wyszaka. Nie zabraknie też historii o fantastycznych stworzeniach dzielnych rybaków i marynarzy, a także o nieustraszonej postawie księcia Bogusława w trakcie spotkania z piratami.”

29.06.2024 Katarzyna Jackowska Muzyczny Szczecin „Gdzie bije muzyczne serce Szczecina? Jakie tajemnice skrywa Katedra św. Jakuba? Kim była Emilie Mayer, której symfonie porównywano z dziełami Beethovena? Podczas spaceru zwiedzicie najpiękniejszy budynek w Europie – Filharmonię im. Mieczysława-Karłowicza, poznacie historię przedwojennego Konzerthausu oraz dowiecie się, co wspólnego ze Szczecinem ma autor najsławniejszego marszu weselnego. Zapraszamy na spacer pełen muzycznych ciekawostek, fascynujących osobowości ze świata muzyki oraz pereł architektury. Uwaga: spacer nie tylko dla melomanów!” START:FILHARMONIA KONIEC: KATEDRA św. JAKUBA

06.07.2024 Tomasz Wieczorek Damy Szczecina - Filipinki że HEY „Przedstawiona zostanie historia znanych kobiet związanych z historią miasta na przestrzeni około 1000 lat. Bywa, że mało kto kojarzy, że bardzo znana dama pochodzi ze Szczecina - będzie okazja je przybliżyć. W trakcie spaceru nie zabraknie wielu intrygując historii i historyjek. Nie zapomnimy wspomnieć znajdującego się na trasie lokalu pani Bogumiły Polańskiej, która prowadzi lokal od ponad pół wieku serwując kultowe paszteciki( od 1969 r.). Będzie o trzech cesarzowych z Pomorza, zdobywczyni filmowego Oscara ze Szczecina. Królowej polskiego twista...” START:PLAC ŻOŁNIERZA POLSKIEGO KONIEC:JASNE BŁONIA

13.07.2024 Jacek Woch Szczecin pierwsze spotkanie „Uczestnicy spaceru poznają najważniejsze zabytki Szczecina, które stanowią obowiązkowe punkty przy pierwszej wizycie w mieście.”

20.07.2024 Katarzyna Jackowska Szczecin 1912 „Przez stare miasto wzdłuż i wszerz” - nie jest to przypadkowe motto spaceru. Tak właśnie został zatytułowany spacer w przewodniku „Stettin und Umgebung” wydanym w przedwojennym Stettinie. Podczas wycieczki podążymy trasą wyznaczoną przez autora niemieckiego przewodnika. Poczujmy się jak turysta sprzed stu lat i odkryjmy Szczecin na nowo.” START: BRAMA PORTOWA KONIEC:PLAC ORŁA BIAŁEGO

27.07.2024 Jacek Woch Miasto na śledziu zbudowane „W trakcie spaceru uczestnicy poznają wpływ śledzia na rozwój miasta i jego funkcjonowanie, posłuchają ciekawostek o tej niezwykłej rybie i zobaczą miejsca związane z handlem śledziem w Szczecinie.”

03.08.2024 Joanna Olszowska Cmentarz Centralny – Ogród Pamięci i Zadumy „Podczas spaceru poznacie unikatowe piękno jednej z największych nekropolii na świecie. Usłyszycie wiele ciekawostek i opowieści o postaciach pochowanych w tym miejscu. Ale to nie wszystko! Spacerując alejkami ogrodu pamięci przewodniczki opowiedzą Wam o pierwotnych planach tego potężnego cmentarza-parku. Przekonacie się, jak ważnym jest miejscem zarówno dla polskiej jak i niemieckiej historii Szczecina.” START:BRAMA GŁÓWNA CMENTARZA CENTRALNEGO, OD ULICY KU SŁOŃCU KONIEC:JAK POWYŻEJ

10.08.2024 Tomasz Wieczorek Wielonarodowy Szczecin „Ten spacer jest opowieścią o wielonarodowych i wielokulturowych dziejach miasta. Na trasie spotkacie francuskie kamienice i szwedzkie lwy, a także dzieła architektów z Holandii, Włoch i Hiszpanii. To świetna okazja do odkrycia szczecińskiej mozaiki wielu kultur.” START:PLAC ŻOŁNIERZA POLSKIEGO KONIEC:WAŁY CHROBREGO

17.08.2024 Magdalena Hanusz Szczecin na starych pocztówkach i fotografiach „Spacer to nostalgiczna podróż w czasie, która przeniesie uczestników ze Stettina przełomu XIX/XX do dzisiejszego Szczecina. Miejsca i ulice, które znamy i mijamy oraz związane z nimi ciekawe historie.”

24.08.2024 Maciej Dobromilski Przez Szczecin nad morze – nadodrzańskie bulwary „Szczecin jest miastem pełnym żeglarskich historii. Morską stronę miasta najlepiej obrazuje historia zapisana na szczecińskich bulwarach. Rozpoczynając od pomnika srebra miasta, przez Mare Dambiensis, po niezwykłe historie ludzi morza, przewodnicy zabiorą Was w iście żeglarską wyprawę!” START:POMNIK ŚLEDZIA OBOK MOSTU DŁUGIEGO KONIEC: BULWARY/WAŁY

31.08.2024 Szymon Maksymiuk Jak Stettin stał się Szczecinem „Jak żyło się w Szczecinie lat 40.? Czy Szczecin wrócił do macierzy? Dlaczego Zamek był Piastowski? Co planowano zrobić z Katedrą ? Spacerując po współczesnym mieście, znane miejsca odkryjecie na nowo, słuchając o pełnej paradoksów historii miasta wiecznie poszukującego swojej tożsamości.” START:PLAC SOLIDARNOŚCI KONIEC: PLAC RODŁA

07.09.2024 Maciej Dobromilski Historyczne przemiany Szczecina „Trasa ma przybliżyć zmiany wyglądu Szczecina na przestrzeni wieków. Przedstawiane będą ryciny oraz zdjęcia starego Szczecina. Uczestnicy dowiedzą się, gdzie stał teatr miejski, Koncerthaus, a obecnie znajdują się perły architektury miejskiej czyli Filharmonia w Szczecinie oraz muzeum Centrum Dialogu Przełomy, połączone ze zwiedzaniem obiektu.”

14.09.2024 Daria Zając Krwawe historie Szczecina „Wycieczka przebiegnie trasą krwawych wydarzeń i miejsc kojarzonych z czarnymi charakterami miasta. Dowiecie się o niewyjaśnionych zagadkach związanych z pożarem Kaskady, usłyszycie legendę o Czarnej Jolce i posłuchacie historii Rzeźnika z Niebuszewa oraz wielu innych, od których włos się jeży na głowie… UWAGA: Spacer dla ludzi o mocnych nerwach!”

21.09.2024 Dawid Gajkowski Twierdza Szczecin 1724 -1873 „Przypadająca w tym roku trzechsetna rocznica, rozpoczęcia budowy nowoczesnej, pruskiej twierdzy, zaprojektowanej przez holenderskiego inżyniera wojskowego Gerharda Corneliusa van Wallrawe odcisnęła trwałe piętno w urbanistyce i architekturze miasta. Na początku "Pruski dryl" - krótkie szkolenie z musztry dla młodych żołnierzy przeprowadzone przez pruskiego oficera.”

28.09.2024 Joanna Olszowska Czar dawnego Szczecina „Spacer poruszy temat budynków i obiektów, które nie przetrwały zniszczeń wojennych. Na podstawie starych fotografii będziemy mogli przenieść się w czasie i wyobrazić sobie miasto przełomu XIX i XX wieku. Niewidzialnym przewodnikiem będzie postać właściciela ziemskiego, który przyjechał do miasta, aby załatwić kredyt na rozbudowę swojego gospodarstwa. To z jego opowieści turyści dowiedzą się o życiu codziennym mieszkańców, o miejscach rozrywek i odpoczynku.” START: KOŚCIÓŁ ŚW.WOJCIECHA KONIEC:PLAC SOLIDARNOŚCI

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się