1 Trasa Szczecińskiego Biegu Nocnego - Żegluga Szczecińska

23 03 2023

Trasa Szczecińskiego Biegu Nocnego

Poznaliśmy trasę 4. Szczecińskiego Biegu Nocnego, który wystartuje w nocy z 12 na 13 maja br. Uczestnicy pobiegną ulicami ścisłego centrum miasta. Tegoroczna edycja imprezy zwraca uwagę na bezpieczeństwo biegaczy po zmroku.

Biegacze wystartują 12 maja o północy z Jasnych Błoni, gdzie na parkingu przy ul. Piotr Skargi powstanie miasteczko biegowe. Uczestnicy pobiegną aleją Papieża Jana Pawła II w kierunku pl. Żołnierza Polskiego, później ulicami: Matejki, Malczewskiego i Rayskiego. Tam trasa odbije z powrotem na aleję Papieża Jana Pawła II. Koniec trasy zaplanowano w miasteczku biegowym na Jasnych Błoniach.

Bieg odbędzie się na dwóch dystansach; pięć i dziesięć kilometrów. Uczestnicy tego drugiego pokonają dwie pętle trasy nawracając przez ulicę Ogińskiego.

Zobacz trasę biegu >>

Tegoroczna edycja imprezy zwraca uwagę na kwestię bezpieczeństwa podczas biegania po zmroku. Uczestnicy biegu mogą kupić wyjątkową koszulkę z elementami odblaskowymi. Podczas biegu będzie można podziwiać świetlne aranżacje. Wyjątkowy jest także medal dla uczestników tegorocznej edycji biegu - posiada elementy, które świecą po naświetleniu.

Przed samym startem zawodnicy wezmą udział w profesjonalnej rozgrzewce, a na trasie będzie na nich czekał fotograf. Po przekroczeniu mety każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal. W miasteczku biegowym na zawodników i kibiców będzie czekała strefa relaksu z leżakami, muzyką i dodatkowymi atrakcjami.

Impreza cieszy się sporym zainteresowaniem. Chęć startu zgłosiło już ponad 500 uczestników, a limit to 900 osób. Do startu w biegu lepiej zgłosić się już teraz, bo od 1 br. kwietnia pakiety startowe drożeją.

Rejestracja zawodników na stronie: https://www.protiming24.pl/startmeta/ev/Szczecinski-Bieg-Nocny

Regulamin biegu, informacje o biegu i zapisach: https://zstw.szczecin.pl/

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/5572301989564011

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++