1 Żagle na Wałach Chrobrego, czyli strefy aktywności dla każdego - Żegluga Szczecińska

23 07 2021

Żagle na Wałach Chrobrego, czyli strefy aktywności dla każdego

Odwiedzający wydarzenie Żagle 2021. będą mogli korzystać z kilku stref aktywności, które znajdą się po obu stronach Odry. Na Wałach Chrobrego zagra m.in. scena szantowo-folkowa, której będą towarzyszyć stoiska sprzedażowe, piwa kraftowe i wesołe miasteczko.

Podczas imprezy Żagle 2021 nie może zabraknąć szant! Ustawiona przy pomniku Centaura scena szantowo-folkowa będzie grała przez cały weekend. Wystąpią na niej największe gwiazdy polskiej muzyki szantowej, folkowej i bluesowej. Czeka nas aż 18 koncertów! Nie zabraknie klasyków polskiej szanty, takich jak Ryczące 20, EKT Gdynia czy Perły i Łotry. Wieczorną atmosferę rozgrzeją Kraków Street Band i Bubliczki. Pojawi się również szczeciński Dair oraz zespół prezentujący łemkowskie brzemienia Serencza.

Ciekawie zapowiada się także Strefa Piw Kraftowych. Do współpracy udało się zaprosić kilkanaście browarów z różnych regionów m.in. z województwa lubuskiego czy wielkopolskiego. Craft Beer Zone będzie rajem dla piwoszy. Złocisty lager, ciemny pszeniczniak, charakterny porter, a może bezalkoholowe IPA – te i wiele innych rodzajów piw będzie można znaleźć przy ulicy Admiralskiej. Tam na trawniku wśród marynistycznej aranżacji będzie można odpocząć, coś przekąsić i zrobić zakupy w sklepie z gadżetami.

Pozostając cały czas w rejonie Wałów Chrobrego, których sąsiadujące alejki wypełnią się stoiskami sprzedażowymi, będzie można zakupić pamiątki marynistyczne, smaczne potrawy, oryginalne wyroby. Ponadto pojawią się także wystawcy z odzieżą, gadżetami, ofertami turystycznymi, zabawkami. Tradycyjnie podczas wydarzenia Wały Chrobrego zmieniają się w Aleję Artystów, która od lat gromadzi twórców chcących zaprezentować swoje prace i talenty, tworząc wyjątkowe wyroby rękodzielnicze. W Alei Artystów można spotkać twórców sztuki rękodzielniczej i innych artystów amatorów oraz profesjonalistów oferujących własnoręcznie wykonane produkty. Stoiska Alei Artystów ulokowane zostaną w alejce biegnącej wzdłuż ul. Wały Chrobrego na wysokości budynku Akademii Morskiej. Jest to miejsce szczególnie lubiane przez odwiedzających, ze względu na piękny widok rozciągający się z Wałów Chrobrego.

Przy ulicy Komandorskiej pojawi się także wesołe miasteczko. Wśród atrakcji znajdą się karuzele, rollercostery. Do dyspozycji dzieci będzie ogromny teren z urządzeniami rozrywkowymi – dmuchanymi zamkami czy eurobungee.

Po więcej szczegółów zapraszamy na www.zagle2021.szczecin.eu oraz na wydarzenie Żagle 2021. Żeglarski Szczecin Zaprasza.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++