1 Regaty last minute - legendarny żaglowiec „Sztandart” zaprasza mieszkańców Szczecina do bycia częścią załogi - Żegluga Szczecińska

21 07 2021

Regaty last minute - legendarny żaglowiec „Sztandart” zaprasza mieszkańców Szczecina do bycia częścią załogi

25 lipca rusza II etap Baltic Regatta 2021 — najpiękniejsze żaglowce zmierzą się na trasie z Kłajpedy do Szczecina. Zabytkowa fregata Sztandart, replika okrętu z 1703 roku, zaprasza mieszkańców Szczecina do dołączenia do załogi i wspólnego przemierzenia tej trasy.

„Sztandart” jest dokładną kopią pierwszego statku Floty Bałtyckiej, zaprojektowanego przez Piotra I w 1703 roku. Wszystko jest tu autentyczne, łącznie z rzeźbionymi ornamentami. Zdobią one dawną kajutę admirała, która obecnie pełni funkcję kajuty nawigatora. Załogą statku byli ludzie, którzy kiedyś odważyli się i wyruszyli w rejs szkoleniowy. Zapewniają oni, że nie ma rzeczy niemożliwych, a wszystkie obawy są naciągane – żagle są dostępne dla każdego!

Kapitan Władimir Martus zaprasza mieszkańców Szczecina do wspólnego rejsu i udziału w II etapie Regat Bałtyckich.

- Spotykamy się w Kłajpedzie na pokładzie 24 lipca o godzinie 16.00, wypływamy następnego dnia i planujemy zacumować w Szczecinie 30-31 lipca. To drugi etap regat dużych żaglowców, który rozpoczyna się w Tallinie. Na tym etapie najważniejsza jest strategia wyboru trasy żaglowca, ponieważ wiatr może zmienić kierunek i tu ważne jest, aby ustawić się w kierunku, w którym ta zmiana wiatru da przewagę. Zatem przyda się trochę szczęścia, aby wiatr nam sprzyjał. Zgodnie z regulaminem regat wszystkie statki wykorzystują wyłącznie siłę wiatru. Sukces w wyścigu zależy od dobrze skoordynowanej pracy załogi przy halsowaniu i ustawianiu żagli. Tego się nauczymy – zapewnia kapitan Władimir Martus.

- To prawdziwa przygoda - otworzy twoje serce na wiatr zmian i wyrwie cię z tego pudełkowatego i nieco nudnego życia, którego staramy się trzymać — Jarosław, który przepłynął na Sztandarcie z Rygi do Tallina.

Regaty to nie tylko wyścig, ale także święto. A wy jesteście bohaterami tego święta! W mieście na członków załogi czeka festiwal i bogaty program rozrywkowy. Wszędzie witają Was z radością i podziwem, a zespoły z innych żaglowców odwiedzają się nawzajem.

Link do zapisów: https://shtandart.ru/en/etapy/detail.php?ID=5291

Kłajpeda - Szczecin

Port wypłynięcia: Kłajpeda

Wejście na pokład: 24.07.2021 16:00

Wypłynięcie: 25.07.2021 12:00

Port docelowy: Szczecin

Przypłynięcie: 31.07.2021 18:00

Wyjście: 01.08.2021 10:00

Ilość dni na statku: 9

Kontakt: Kapitan Władimir Martus +4915167031703 ship@shtandart.eu

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++