1 Zmiany w organizacji ruchu i otwarcie Biura Przepustek - Żegluga Szczecińska

21 07 2021

Zmiany w organizacji ruchu i otwarcie Biura Przepustek

Trwają przygotowania do wydarzenia Żagle 2021. W przyszłym tygodniu zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu w rejonie Wałów Chrobrego i Łasztowni. Od środy, 21 lipca będzie otwarte Biuro Przepustek, gdzie mieszkańcy okolicznych ulic będą mogli odebrać wjazdówki umożliwiające dojazd.

Największe wydarzenia w naszym mieście zawsze wiążą się ze zmianami w organizacji ruchu i transportu zbiorowego. Część ulic będzie zamknięta, a na trasach pojawią się dodatkowe autobusy i tramwaje. Wszystko po to, aby ułatwić mieszkańcom komunikację z terenem wydarzenia, a także sprawny powrót do domu. Prosimy kierowców i pasażerów o zapoznanie się z tym, co czeka ich w czasie Żagli 2021.

Mieszkańcy ulic objętych zmianami będą mogli dojeżdżać do swoich domów za okazaniem przepustki wjazdowej. Te będą do odebrania od 21 lipca w Biurze wydawania przepustek przy ul. Jana z Kolna 6, w godzinach 10:00 - 18:00.

ORGANIZACJA RUCHU

Czasowa organizacja ruchu trwającą od środy 28 lipca do wtorku 3 sierpnia podzielona zostanie na kilka etapów.

28 lipca (środa) o godz. 00.01 zamknięcie ulic:

ul. Wendy i ul. Zbożowej od skrzyżowania z ul. Spichrzową,

ul. Komandorskiej,

ul. Admiralskiej,

ul. Wawelskiej – od ul. Jarowita,

ul. Wały Chrobrego,

ul. Henryka Pobożnego na odcinku od ul. Szczerbcowej do Zygmunta Starego

ul. Małopolskiej od skrzyżowania z ul. Jarowita

30 lipca (piątek) o godz. 00.01:

ul. Władysława IV całkowite zamknięcie od skrzyżowania z ul. Floriana. Wjazd wyłącznie dla pojazdów z przepustkami,

ul. Jana z Kolna zawężenia jezdni i parkingów. Ruch ciągiem ul. Jana z Kolna zachowany zostanie dwoma pasami ruchu ograniczenie prędkości do 30 km/h,

ul. Zygmunta Starego – częściowe ograniczenia od ul. Henryka Pobożnego do ul. Jarowita Wjazd wyłącznie dla pojazdów z przepustkami,

ul. Zygmunta Starego – całkowite zamknięcie od ul. Jarowita do ul. Wały Chrobrego,

ul. Zygmunta Starego od ul. Starzyńskiego do ul. Matejki wyznaczenie postojów TAXI

ul. Szczerbcowa – częściowe ograniczenia od ul. Henryka Pobożnego do ul. Wały

Chrobrego. Wjazd wyłącznie dla pojazdów z przepustkami.

ul. Szczerbcowa – całkowite zamknięcie od ul. Jarowita do ul. Wały Chrobrego,

ul. Henryka Pobożnego na odcinku od ul. Wawelskiej do ul. Szczerbcowej – ruch jednokierunkowy,

ul. Jarowita – częściowe ograniczenia na odcinku od ul. Wawelskiej do ul. Małopolskiej. Wjazd wyłącznie dla pojazdów z przepustkami

2 sierpnia (poniedziałek) o godz. 05.00 zamknięte ulice:

ul. Wendy i ul. Zbożowa od skrzyżowania z ul. Spichrzową,

ul. Komandorska,

ul. Admiralska,

ul. Wawelska– od ul. Jarowita,

ul. Wały Chrobrego,

ul. Henryka Pobożnego na odcinku od ul. Szczerbcowej do Zygmunta Starego

ul. Małopolska od skrzyżowania z ul. Jarowita

3 sierpnia (wtorek) o godz. 05.00 nastąpi powrót do stałej organizacji ruchu.

KOMUNIKACJA MIEJSKA

Zachęcamy do pozostawienia samochodu na parkingach i skorzystanie z komunikacji miejskiej. Poza parkingiem na ulicy Turkusowej oraz P&R na Hangarowej uzgodniony został dodatkowy dla samochodów osobowych na terenie Selgrosa (możliwość przesiadki na tramwaj 7 i 8 z pętli Turkusowa)

Na czas wydarzenia komunikacja miejska zostanie wzmocniona, a w rezerwie będą dodatkowe autobusy i tramwaje. Kursy tych pojazdów będą się odbywały na polecenie Centrali Ruchu.

Dodatkowo w rejonie Łasztowni przygotowany będzie specjalny przystanek, do którego wieczorem będą dojeżdżały dodatkowe, wieczorne kursy linii 75 81 i 835.

30 - 31 lipca

Wydłużenie kursowania linii tramwajowych 1, 6, 7, 8, 11, 12 do godz. 1:00 z częstotliwością co 30 min

Wydłużenie kursowania nw. linii autobusowych do godz. 1:00 z częstotliwością: linie 75 i 107 co 10 min, linie A i B co 20 min, linia 835 co 15 min, linie 64, 68, 71, 73, 79, 81, 96, 102, C - co 30 min

Uruchomienie dodatkowych linii autobusowej 865 na trasie Turkusowa - os. Bukowe - os. Nad Rudzianką – Turkusowa w godz. 23:19 – 1:37 z częstotliwością co 30 min

Przekierowanie linii 61, 87 przez ul. Wyszyńskiego (piątek od 19:00 oraz sobota i niedziela od godz. 11:00);

Przekierowanie linii 835 przez ul. Wyszyńskiego (piątek i sobota od godz. 20:00);

Ekspedycja dodatkowych autobusów po zakończeniu koncertu w sobotę w Netto Arena;

1 sierpnia

Będą obowiązywały sobotnie rozkłady jazdy

PUNKTY INFORMACYJNE ZDiTM

Aby zapewnić pasażerom jak największe bezpieczeństwo i pomóc w sprawnym dotarciu na teren wydarzenia i do domów od 30 lipca do 1 sierpnia od godziny 16:00 do późnych godzin nocnych uruchomione zostaną tymczasowe posterunki pracowników ZDiTM. Dworzec Morski, Wały Chrobrego, Bulwar Piastowski, Hangarowa P&R ( parking i przystanki ), Jaśminowa ZUS, Energetyków, Wyszyńskiego, Plac Rodła - to tam będzie można zasięgnąć informacji na temat funkcjonowania komunikacji miejskiej podczas wydarzenia. Ponad 100 osób pomoże, wytłumaczy i dodatkowo zadba o bezpieczne poruszanie się w rejonie węzłów komunikacyjnych.

KASY BILETOWE

W trakcie trwania wydarzenia uruchomionych zostanie 5 kas biletowych

POCIĄGIEM PO SZCZECINIE

Przypominamy, że zgodnie z porozumieniem zawartym z POLREGIO Sp. z o.o, w pociągach przewoźnika kursujących do i ze Szczecina Głównego, w granicach administracyjnych miasta Szczecin, tj. między stacjami Szczecin Główny, Szczecin Gumieńce, Szczecin Port Centralny, Szczecin Zdroje, Szczecin Dąbie, Szczecin Zdunowo, Szczecin Załom, Szczecin Podjuchy honorowane są wszystkie bilety okresowe ZDiTM oraz ulgi i zwolnienia.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++