1 Odkrywanie Szczecina będzie dziecinnie proste! - Żegluga Szczecińska

19 07 2021

Odkrywanie Szczecina będzie dziecinnie proste!

Rodzinna niedziela połączona ze zwiedzaniem miasta, czemu nie?! Zapraszamy na fantastyczną przygodę pełną legend, tajemnic i zagadek.

Wielkimi krokami zbliżamy się do premiery nowej mapy turystycznej „Szczecin dla dzieci”. Już od niedzieli znajdziemy ją w Centrum Informacji Turystycznej. Mapka zawiera trzy różne szlaki pełne ciekawych zagadek i historii, które najmłodsi odkrywcy będą mogli poznawać w trakcie rodzinnego spaceru. Z tej okazji już w niedzielę, 25 lipca zapraszamy na spacer z przewodnikiem trasami, które znajda się na mapie. W czasie wycieczki będzie można przekonać się, że zwiedzanie to super zabawa pełna wyjątkowych odkryć! Na trasie znajdą się m.in. największe atrakcje Grodu Gryfa, ale także miejsca, w których można spędzić czas z całą rodziną.

Każdy uczestnik spaceru otrzyma mapki do samodzielnego zwiedzania miasta z trzema szklakami pełnymi zagadek i ciekawych historii.

Spacery będą darmowe. Wybrać będzie można z trzech tras. Zapisy odbywają się za pośrednictwem linku https://www.accredi.pl/szczecindladzieci. Liczba uczestników jest ograniczona.

Spacer Ahoj, Przygodo!

Jeśli kochacie morze i statki, to nie może Was zabraknąć na tym spacerze! Podczas wycieczki dowiecie się jakie sekrety skrywają szczecińskie wyspy i czy na którejś z nich piraci zakopali skarby. Poznacie nieśmiałe Dzwigozaury i zobaczycie gdzie w Szczecinie zaczyna się morze. Przejdziecie się Aleją Żeglarzy i poznacie śmiałego kota Umbriagę. Przewodnicy zabiorą Was także pod egipską piramidę oraz opowiedzą historię o słynnym Mare Dambiensis.

długość trasy: 2,7 km, czas spaceru ok. 3 h

Rozpoczęcie spaceru: Wyspa Grodzka (przy moście na wyspę), godzina 11:00. Ze względów organizacyjnych prosimy o przybycie 15 min przed startem.

Zakończenie spaceru: Park Żeromskiego (plac zabaw)

Spacer Dawno temu na zamku

Podczas spaceru dowiecie się gdzie mieszkali pomorscy książęta i którędy można było wjechać do miasta, kiedy było ono otoczone grubym murem. Zobaczycie ogromną górę logową i wejdziecie na dach muzeum. Poznacie zielonego staruszka Mateusza, ale także książęcą parę! Usłyszycie również niesamowitą legendę o Sydonii, a jak będziecie wytrwali, to przewodnik zdradzi Wam gdzie leży odnaleziony pod ziemią skarb!

długość trasy: 1,8 km, czas spaceru: ok. 2 h

Rozpoczęcie spaceru: Centrum Informacji Turystycznej na Alei Kwiatowej (Pl. Żołnierza Polskiego 20), godzina 11:00. Ze względów organizacyjnych prosimy o przybycie 15 min przed startem.

Zakończenie spaceru: Plac Oła Białego

Spacer Na szlaku odkrywców

Jeśli lubicie patrzeć w gwiazdy, fascynuje Was przyroda i uwielbiacie niezwykłe opowieści, to ten spacer jest zdecydowanie dla Was. Podczas wycieczki poznacie kosmiczną legendę o mieście i sekretne historie skrywane przez szczecińskie kamienice. Przejdziecie przez magiczne tunele platnów i poszukacie krasnala. Zobaczycie szpinakowy pałac, a spacer skończycie w miejscu usłanym tysiącem różanych płatków.

Długość trasy 3,1 km, czas spaceru: ok. 3 h

Rozpoczęcie spaceru: Plac Grunwaldzki, godzina 11:00. Ze względów organizacyjnych prosimy o przybycie 15 min przed startem.

Zakończenie spaceru: Ogród Różany (ul. Pawła Jasienicy 8)

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++