1 Zapraszamy na Jarmark Wielkanocny! - Żegluga Szczecińska

05 04 2017

Zapraszamy na Jarmark Wielkanocny!

Występy ludowych zespołów, świąteczne gry i konkursy dla najmłodszych, bogata oferta wystawców i wielki gar żuru – tak w skrócie zapowiada się Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się już w najbliższy weekend – 8 i 9 kwietnia – na Alei Kwiatowej. Mieszkańców i turystów zapraszają Urząd Miasta Szczecin i Żegluga Szczecińska.

Jarmark Wielkanocny zainicjuje tegoroczną odsłonę projektu „Kolorowa Aleja”. Ubiegłoroczne wydarzenia na Alei Kwiatowej cieszyły się wśród mieszkańców na tyle dużą popularnością, że magistrat zdecydował o kontynuacji projektu, powierzając rolę organizatora Żegludze Szczecińskiej. Tym sposobem sezon 2017 rozpoczynamy w najbliższy weekend właśnie od Jarmarku Wielkanocnego.

Poprzedzające święta Wielkiej Nocy wydarzenie będzie doskonałą okazją do spróbowania tradycyjnych przysmaków, kupna upominków stworzonych przez lokalnych artystów oraz zasmakowania ludowej atmosfery Świąt Wielkanocnych. Pomóc w tym ma folkowy charakter jarmarku, który opierać się będzie na atrakcjach przygotowanych przez organizatora i nowego Partnera Kolorowej Alei – Inwestora projektu „Czysta Odra w Szczecinie”.

Rozpoczynamy w sobotę (8 kwietnia) o godz. 10.00. Na odwiedzających Aleję Kwiatową czekać będzie około 30 jarmarkowych, drewnianych domków z bogatą ofertą wystawców. Złożą się na nią m.in. ręcznie malowane pisanki; ozdoby drewniane i ceramiczne; koszyki, wianki i stroiki wielkanocne; szyte zabawki; biżuteria; kosmetyki naturalne; miody; przyprawy; przetwory warzywne i owocowe; wina; wędliny; sery; sałatki; ryby; pierogi; mazurki; pączki i wiele, wiele innych... Na terenie jarmarku znajdzie się także mobilna kawiarenka i kilka stolików przy stoisku gastronomicznym. Sobota przepełniona będzie także występami na scenie. Pomiędzy godzinami 11.00 a 15.30 zobaczymy i usłyszymy ludowych artystów z Polski, Niemiec, Belgii, Białorusi i Rosji. Zakończenie jarmarku zaplanowane jest na godz. 18.00.

W niedzielę początek wydarzenia także o godz. 10.00. Na odwiedzających czekać będą konkursu z nagrodami ufundowanymi przez Partnera Kolorowej Alei. Dzieci wezmą udział m.in. w warsztatach zdobienia styropianowych jajek, czytaniu świątecznych bajek, grze „Ukrywamy wielkanocny skarb z Zającem” i robieniu wielkich baniek mydlanych. O godz. 13.00 uczestnicy jarmarku zostaną poczęstowani wielkanocnym żurem.

Pełny program wydarzenia


Wszystkich zainteresowanym zachęcamy do wzięcia udziału w internetowym konkursie, który zostanie ogłoszony na facebooku @KolorowaAlejaSzczecin dzisiaj (tj. w środę) o godz. 12.00. Do wygrania piękny, ludowy zestaw do herbaty.

Tegorocznym Partnerem Kolorowej Alei i fundatorem nagród w konkursach jest Inwestor projektu „Czysta Odra w Szczecinie”.


O „Kolorowej Alei”

Historia „Kolorowej Alei” rozpoczęła się w roku 2015, kiedy to w głosowaniu nad projektami Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego uznanie w oczach mieszkańców zyskała propozycja „ożywienia Alei Kwiatowej”. Ponad 1000 osób opowiedziało się wówczas za posadzeniem w tym miejscu kwiatów i ustawieniem ozdobnych gazonów i instalacji florystycznych. W toku spotkań z autorem zwycięskiego pomysłu Urząd Miasta wypracował plan działań pod nazwą „Kolorowa Aleja”, mający na celu realizację założeń projektu.

Prace nad zapełnieniem alei kwiatami to nie wszystko, bowiem jeszcze pod koniec marca 2016 rozpoczął się cykl wydarzeń, które zachęcały mieszkańców do regularnego odwiedzania tego miejsca. W roku ubiegłym na Alei odbyło się łącznie 15 imprez (w tym 8-dniowy Jarmark Bożonarodzeniowy na trzech placach).

Mimo że zwycięski projekt SBO2015 zakładał jednorazowy zastrzyk finansowy w „aktywizację przestrzeni Alei Kwiatowej”, Urząd Miasta Szczecin zdecydował o dalszym finansowaniu projektu. Stąd tegoroczne działania Żeglugi Szczecińskiej, która w roku 2017 odpowiadać będzie za organizację kolejnych imprez w tym wyjątkowym miejscu.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się