1 Zaprojektuj medal z wizerunkiem Kota Umbriagi! - Żegluga Szczecińska

11 05 2022

Zaprojektuj medal z wizerunkiem Kota Umbriagi!

Trwa konkurs dla uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków na zaprojektowanie medalu biegowego z wizerunkiem słynnego kociego żeglarza – Kota Umbriagi. Do wygrania są atrakcyjne nagrody.

Drodzy uczniowie! Mamy nadzieję, że każdy z Was słyszał o Kocie Umbriadze. To kot, którego teraz można spotkać na Bulwarze Piastowskim, ale niegdyś był znanym i wytrawnym żeglarzem. To także patron naszych bulwarovych biegów, młodych żeglarzy i żeglarskich inicjatyw.

Chcielibyśmy Was zachęcić do udziału w konkursie, którego mentorem będzie właśnie ów wspomniany Kot Umbriaga. Przed nami kolejny sezon biegowy. Znów będziecie mogli spróbować swoich sił w zwodach i zdobyć medal. Medal, który sami możecie zaprojektować. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w dwóch przedziałach wiekowych – dzieci z klas wczesnoszkolnych (klasy I-III) i przedszkolaków. Każdy uczeń może wziąć w nim udział i zaproponować swój medal.

Oto kilka ważnych informacji. Konkurs trwa do 25 maja, udział w nim jest całkowicie bezpłatny. Prace nadesłane na konkurs muszą być pracami własnymi, niepublikowanymi wcześniej oraz nie przedstawianymi na innych konkursach. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną pracę. Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną (np. ołówek, kredka, farby plakatowe, akwarela, tempera, pastele suche, pastele olejne, collage) lub w wybranym graficznym programie komputerowym. Do konkursu dopuszcza się wyłącznie formy plastyczne płaskie. Prace powinny być wykonane na papierze typu brystol lub blok techniczny, a także w formacie elektronicznym (JPG) w formacie A4. Prace w imieniu niepełnoletnich uczestników mogą składać rodzice/opiekunowie prawni uczniów, nauczyciele.

Ocenie komisji zostaną poddane:

  • zgodność pracy z tematem
  • jakość wykonania
  • oryginalność i pomysłowość
  • walory artystyczne takie, jak kompozycja, gama kolorystyczna, technika wykonania
  • stopień trudności wykonania.

O wynikach konkursu powiadomimy w Dzień Dziecka. 1 czerwca na profilu Żeglugi Szczecińskiej zostaną przestawione nagrodzone i wyróżnione prace konkursowe.

Zwycięska praca nie tylko zostanie wytłoczona i rozdana podczas biegów, ale także nagrodzona. Autorzy wybranych medali otrzymają wartościowe nagrody. Nagrodą główną będzie semestr zajęć plastycznych w Stacja Akademia Rozwoju. Laureaci drugiego i trzeciego miejsca otrzymają odzież sportową marki Just Hero.

Regulamin konkursu jest dostępny na stronie internetowej Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia Sp.z.o.o. https://zstw.szczecin.pl/pl/wydarzenia/2022/biegow...

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++