30 07 2019

Żegluga bez granic z Bornholmu przez zachodniopomorskie do Pomorza Przedniego

30 jednostek z Niemiec, Polski, Litwy, Danii i Chorwacji wpłynie do Szczecina na Pyromagic 2019. To uczestnicy rejsu organizowanego w ramach projektu South Coast Baltic.

Już po raz czwarty w ramach projektu South Coast Baltic organizowany jest rajd żeglarski, w którym biorą udział uczestnicy z różnych części Europy. W tym roku żeglarska przygoda zostanie zorganizowana pod hasłem „Set Sails!” i weźmie w niej udział ponad 100 uczestników z 5 krajów. Łącznie zarejestrowało się około 30 łodzi.

Rejs wyruszy 4 sierpnia z Bornholmu. Trasa została poprowadzona na południowy wschód do Darłowa, a następnie przez Kołobrzeg i Świnoujście na zachód do Szczecina. Do naszego miasta jednostki wpłyną 9 sierpnia i pozostaną do niedzieli, 11 sierpnia. Wypływając ze Szczecina uczestnicy będą kierować się przez Zalew Szczeciński na Pomorze Przednie do Krumminu i Greifswaldu, skąd do 14 sierpnia przepłyną do Kröslin, gdzie zakończą swoją przygodę.

- Nie tak dawno temu taka trasa byłaby nie do pomyślenia – zachwyca się koordynator South Coast Baltic, Jens Masuch. – Na szczęście granice są dziś otwarte. Cieszymy się, że możemy przybliżyć ten imponujący region żeglarzom. Sukces rajdu dowodzi, że mamy rację.

Uczestnicy wyprawy mogą liczyć na niesamowite przeżycia na południowo-bałtyckim wybrzeżu. Na lądzie czekać będą na nich ciekawe programy m.in. wycieczki krajoznawcze, pokazy filmowe, czy tak jak w Szczecinie niesamowite widoki podczas XII Międzynarodowego Festiwalu Ogni Sztucznych Pyromagic.

O South Coast Baltic

South Coast Baltic to program, w ramach którego 14 regionalnych stowarzyszeń turystycznych i żeglarzy z Niemiec (Pomorze Przednie), Danii (Bornholm), Polski (Zachodniopomorskie, Pomorskie), Litwy (region Kłajpedy) i Rosji (obwód kaliningradzki) połączyło siły, aby skuteczniej promować wyjątkowy region sportów wodnych na południowym wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Region ten charakteryzuje się nietkniętą przyrodą, żywą historią i kulturą, niekończącymi się plażami, wyjątkowymi krajobrazami zatok, lagun i rzek oraz ciepłą gościnnością.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się