1 Żegnamy lato na Wyspie! - Żegluga Szczecińska

28 09 2017

Żegnamy lato na Wyspie!

Cóż… dłużej nie możemy uciekać przed jesienią. I mimo że ta kalendarzowa już do nas przyszła, to lato na Wyspie Grodzkiej pożegnamy dopiero w najbliższą sobotę, 30 września. Tego samego dnia zakończymy sezon żeglarski w porcie jachtowym i po raz ostatni zatańczymy na plażowym parkiecie – vis-a-vis Wałów Chrobrego.

Huczne żegnanie lata zaczniemy w sobotnie południe od atrakcji dla najmłodszych i ich rodzin. Przed wypłynięciem w świat w poszukiwaniu słonecznych portów ekipa Pirata Drabinki pożegna mieszkańców Szczecina i podziękuje im za wspaniałe wakacje. Na miejscu zabawy pojawią się: Neptun, Syrenka Arielka, Pirat Drabinka, Szalony Marynarz i Viana. W programie m.in. rodzinne, morskie karaoke z nagrodami, warsztaty robienia statków z papieru wraz z wyścigami na wodzie, pokazy wielkich baniek mydlanych, poszukiwania skarbu zakopanego w piasku, zdjęcia z Neptunem na morskim tronie, żeglarskie kalambury, kolorowanki 3D, konkursy wiedzy dla całych rodzin, dyskoteka na plaży, wspólne śpiewy, gry, zabawy ruchowe.

Od 12.30 zarówno młodsi, jak i nieco starsi będą mogli przeszkolić się z pierwszej pomocy przedmedycznej. Krótkie kursy przeprowadzą ratownicy szczecińskiego WOPR. Każdy, kto tego dnia przejdzie krótkie szkolenie otrzyma dyplom i… bilet na rejs z widokiem na Szczecin! W ten sposób ratownicy z Heyki chcą namówić do udziału w kursie i nagrodzić najodważniejszych.

W godzinach od 16.00 do 17.00 goście odwiedzający Wyspę Grodzką będą mieli okazję obejrzeć pokaz ratownictwa wodnego. Umiejętności ratowników WOPR zobaczymy po północnej stronie kładki prowadzącej z mariny na Łasztownię.

O godz. 18.00 wyspę opanuje Szczecińska Liga Stand-Up. Przez około półtorej godziny stand-uperzy bawić będą gości Miejskiej Strefy Letniej. Mimo aury możemy spodziewać się tłoku – poprzednim razem Liga Stand-Up zgromadziła na Wyspie niemal 1500 widzów!

Kolejnym punktem programu będzie DJ-ski set, który płynnie przeprowadzi gości od stand-upu do koncertu gwiazdy wieczoru – zespołu XXANAXX, który wystartuje o godz. 20.00. Po występie warszawskiego duetu marina wraz ze strefą letnią wypełnią się dźwiękami DJ-skich setów, przy których zabawa potrwa do późnego wieczora…

Program pożegnania lata:

  • 12.00-18.00 – animacje dla dzieci [Miejska Strefa Letnia]
  • 12.30-16.00 – szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej i rejsy z widokiem na Szczecin – WOPR [MSL i Marina]
  • 16.00-17.00 – pokazy ratownictwa na wodzie – WOPR [Duńczyca, przy kładce]
  • 18.00-19.30 – Szczecińska Liga Stand Up na Wyspie [MSL]
  • 20.00-21.00 – koncert XXANAXX [scena w MSL]
  • 21.00-00.00 – sety DJ-skie na Wyspie [MSL]

W trakcie imprezy swój sprzęt pokaże Szczecińskie WOPR (auta ratownicze, poduszkowiec, skuter wodny), partner wydarzenia DDB Auto Bogacka zaprezentuje dwa nowiutkie Mercedesy, a stoisko rekrutacyjne rozłoży na plaży firma Amazon.

Pozostałymi partnerami imprezy są Bakista, Event Rent, Centrum Ogrodnicze Rajski Ogród, 2Event, Zachodniopomorski Szlak Żeglarski.

Zakończenie sezonu żeglarskiego:

  • 16.00-22.00 – godziny funkcjonowania Strefy Żeglarskiej w budynku bosmanatu [wstęp dla żeglarzy-rezydentów portu na zaproszenia]

W programie: poczęstunek, prezentacja Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego, prezentacja odzieży żeglarskiej, wiązanie węzłów, pokazy sprzętu zorganizowane przez firmę Bakista.

ZAPRASZAMY!


Śledź wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/275975739560426/

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się