1 Żegnamy lato razem z WOPR-em - Żegluga Szczecińska

25 09 2017

Żegnamy lato razem z WOPR-em

Żegnając lato, nie zapominamy o tym, co najważniejsze – o bezpieczeństwie. Podczas zakończenia sezonu na Wyspie Grodzkiej kursy pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci i dorosłych przeprowadzą ratownicy WOPR. Nagrodą będą… rejsy po Odrze!

Co prawda szczecińskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe podsumowało już miniony sezon, ale nie oznacza to, że ratownicy mają wolne. Niezmiennie WOPR dbać będzie o bezpieczeństwo na wodach Szczecina. Realizowane są także działania profilaktyczne i edukacyjne. Ich częścią są m.in. szkolenia pierwszej pomocy, które ratownicy przeprowadzą podczas pożegnania lata na Wyspie Grodzkiej już w najbliższą sobotę, 30 września. Każdy, kto tego dnia, pomiędzy 12.30 a 16.00, przejdzie krótkie szkolenie otrzyma dyplom i… bilet na rejs z widokiem na Szczecin! W ten sposób ratownicy z Heyki chcą namówić do udziału w kursie i nagrodzić najodważniejszych. Zapraszamy szczególnie rodziny z dziećmi. Tym bardziej, że podczas sobotniej imprezy na terenie Miejskiej Strefy Letniej staną dwa auta ratownicze WOPR, a na wodzie znajdą się poduszkowiec i skuter wodny. Pokaz sprzętu nie będzie jednak ostatnią z atrakcji przygotowanych przez ratowników.

W godzinach od 16.00 do 17.00 goście odwiedzający Wyspę Grodzką będą mieli okazję obejrzeć pokaz ratownictwa wodnego w wykonaniu obsady szczecińskiego WOPR. Umiejętności ratowników zobaczymy po północnej stronie kładki prowadzącej z mariny na Łasztownię.

Przypominamy, że zakończenie lata odbędzie się na Wyspie Grodzkiej 30 września w godz. 12.00 – 00.00. W programie m.in. animacje dla najmłodszych, szkolenia pierwszej pomocy, stand-up, sety DJ-skie i wieczorny koncert XXANAXX. Na żeglarzy – rezydentów portu czekać będzie w budynku bosmanatu Strefa Żeglarska, w której odbędą się m.in. pokazy i prezentacje partnerów wydarzenia.

Bądź na bieżąco i śledź wydarzenie na FB

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się