1
01 07 2021
Wakacje to doskonały czas na wędrówki i odkrywanie nowych miejsc. Szczecin skrywa w sobie wiele tajemnic, które możemy poznać w trakcie Transgranicznych Spacerów Miejskich z przewodnikiem. Najbliższy już w tę sobotę.
Czy można zakochać się w Szczecinie? Co wspólnego ma nasze miasto z kinematografią i jak można przenieść się w czasie, aby poznać historię komunikacji miejskiej? To tylko część pytań, na które odpowiedzi znajdziecie podczas Transgranicznych Spacerów Miejskich.
Już w tę niedziele zapraszamy na najbardziej fotogeniczny spacer w historii Szczecina! Coś dla miłośników Instagrama i Facebooka. Trasa przygotowana dla tych, którzy zamiast słuchać przewodnika, wolą biegać z aparatem i szukać najlepszych ujęć. Fotka z napisem Szczecin, zdjęcie z Dźwigozaurami, a może Wały Chrobrego w tle? Podpowiedzi uzyskamy od profesjonalnego fotografa Jarka Dulnego. Spacer rozpocznie się na Łasztowni przy napisie "Szczecin".
Terminy i tematy spacerów w lipcu:
Transgraniczne Spacery Miejskie będą prowadzone w dwóch językach – polskim i niemieckim i będą rozpoczynać się w weekendowe przedpołudnia o godzinie 11:00, do końca września.
Po zakup biletów zapraszamy na stronę www.accredi.pl/visitszczecin lub do Centrum Informacji Turystycznej w szklanym pawilonie w Alei Kwiatowej przy pl. Żołnierza Polskiego 20, tel. +48 91 434 04 40, e-mail: cit@zstw.szczecin.pl
Cennik:
Liczba uczestników w każdym spacerze jest ograniczona.
Dla większego komfortu zwiedzania, uczestnicy spacerów zostaną zaopatrzeni w odbiornik tour guide i jednorazowe słuchawki.
W spacerach kajakowych zapewniamy kajaki i kamizelki.
Na spacery rowerowe zapraszamy z własnym rowerem.
Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie www.visitszczecin.pl, Facebooku Visit Szczecin oraz w Centrum Informacji Turystycznej w Alei Kwiatowej.
Transgraniczne Spacery Miejskie to cykl tematycznych podróży szczecińskimi ulicami organizowanych przez spółkę Żegluga Szczecińska Turystka Wydarzenia i Związek Gmin Gartz nad Odrą przy wsparciu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania).