EC Szczecin 2019

10-14.04.2019 / Netto Arena

To kolejna, po siatkarskich mistrzostwach Europy, międzynarodowa impreza sportowa, która odbywać się będzie w stolicy Pomorza Zachodniego. W kwietniu przyszłego roku do Szczecina przyjadą setki najlepszych gimnastyków i gimnastyczek ze Starego Kontynentu. Oczy sportowego świata zwrócą się na Polskę, która do tej pory tylko dwukrotnie (w latach 1959 i 1969) gościła imprezę gimnastyczną tej rangi. Po 50 latach ten widowiskowy sport wróci do naszego kraju i na dobre rozgości się właśnie w Szczecinie!

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy szczecinian oraz gości z regionu, kraju i z zagranicy do uczestnictwa w zawodach i kibicowania swoim faworytom! Doskonałe ku temu warunki zapewni hala widowiskowo-sportowa Netto Arena, gdzie odbywać się będą zawody. Zapełnijmy ją po brzegi i pokażmy, jak radośnie – w gronie rodziny i przyjaciół – przeżywać te istotne zawody sportowe. Sport to przecież nie tylko wysiłek, pot, rywalizacja, nie tylko sukcesy i porażki, to przede wszystkim wspólne przebywanie razem i przeżywanie niezapomnianych chwil i emocji!

Gimnastyka sportowa swoimi korzeniami sięga starożytności. Wspominają o niej w swoich dziełach m.in. Arystoteles, Platon i Homer. Współcześnie sport ten opiera się na wykonywaniu przez zawodników i zawodniczki krótkich układów ćwiczeń na różnych przyrządach. Znajdują się wśród nich m.in. równoważnia, drążek, poręcze i kółka.

Podczas zawodów uczestnicy wykonują układy ćwiczeń w poszczególnych konkurencjach. Kobiety rywalizują w skoku, poręczach asymetrycznych, równoważni, ćwiczeniach wolnych, zaś mężczyźni w ćwiczeniach wolnych, koniu z łękami, kółkach, skoku, poręczach, drążku. Zawodnicy klasyfikowani są indywidualnie w poszczególnych konkurencjach; w wieloboju gimnastycznym (sumując punkty uzyskane we wszystkich konkurencjach) i drużynowo (sumując indywidualne wyniki).

Sportem zarządza Międzynarodowa Federacja Gimnastyczna, która określa zasady punktacji i reguluje wszystkie sprawy związane ze współzawodnictwem elity zawodników. W Polsce pieczę nad gimnastyką sportową sprawuje Polski Związek Gimnastyczny.

Przejdź do oficjalnej strony #ecszczecin2019

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się