Jarmark Bożonarodzeniowy

4-20.12.2020
Na to wydarzenie czekamy cały rok. Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy powróci do centrum miasta i przez trzy tygodnie będzie umilał nam czas świątecznych przygotowań.

Uwielbiany przez szczecinian Jarmark Bożonarodzeniowy ponownie zagości na trzech placach w centrum miasta tj. w Alei Kwiatowej, pl. Adamowicza i pl. Lotników. 5. edycja Szczecińskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego potrwa od 4 do 20 grudnia. Przez te dni nad centrum miasta będą unosić się wyjątkowe zapachy grzanego wina, słodkich pierników i świątecznych przysmaków.

W 70 drewnianych domkach pojawią się niezbędne na bożonarodzeniowy stół przysmaki i potrawy. Spacerując alejami i nucąc świąteczne „Pędzi, pędzi kulig” czy ponadczasowe „All I want for Christmas” będziemy mogli kupić wszystkie produkty niezbędne do zorganizowania wigilijnej wieczerzy: domowe wypieki, wędliny, pieczywo i sery najwyższej jakości, konfitury, miody czy tradycyjne pierogi. W sąsiedztwie tych smakołyków pojawią się także świąteczne upominki, ręcznie zdobione bombki, pachnące lasem choinki i wyjątkowe drobiazgi, które dopełnią bożonarodzeniowe podarki.

Tegoroczna edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego będzie nieco inna niż poprzednie. Ze względów bezpieczeństwa na żadnym z placów nie pojawi się scena, co oznacza, że w tym roku nie będziemy mieli spotkań ze Świętym Mikołajem i jego pomocnikami. Nie będzie też wspólnego kolędowania i parady. Ale postaramy się to zrekompensować w inny sposób. Wszystko będzie usytuowane w niesamowitej świątecznej scenerii, w której stanie także karuzela wenecka. Wszystkie te zmiany są podyktowane jednym czynnikiem – bezpieczeństwem.

Nie mogło zabraknąć tak ważnego świątecznego pierwiastka w naszym mieście. Dlatego też postanowiliśmy przygotować Jarmark Bożonarodzeniowy w taki sposób, aby był najlepszym składnikiem wyjątkowej całości Świąt Bożego Narodzenia.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się