Transgraniczne Spacery Miejskie

4.07-26.09.2020 / Szczecin

Szczecin zadziwia różnorodnością i urzeka bogactwem architektury. Wiele kamienic kryje w swoich ścianach mnóstwo tajemnic, ciekawych historii i anegdot. Zapraszamy na tematyczne spacery miejskie, podczas których odkryjecie Szczecin na nowo!

Po raz kolejny spróbujemy pokazać stolicę Pomorza Zachodniego w sposób nieoczywisty i w niezwykłej formie: w polsko-niemieckiej grupie z dwoma przewodnikami – pieszo, na rowerze i w kajaku!

Odwiedzimy miejsca, które istnieją do dziś oraz te, które zostały tylko w pamięci. Wspólnie spróbujemy sobie wyobrazić dawny Szczecin i poczuć jego historię. Spotkamy nieśmiałe dźwigozaury, zajrzymy do pięknych kamienic i zagłębimy się w losy niezwykłych mieszkańców miasta. Poznamy sekrety warzenia szczecińskiego piwa, dowiemy się jak swoje dzieciństwo spędzała caryca Katarzyna i gdzie szczecinianie słuchali big-beatu. Ale to nie koniec! Wypłyniemy w krajoznawczy rejs, wejdziemy na najwyższą wieżę w mieście, posmakujemy lokalnych specjałów, a nawet usłyszymy bijące serce Carla Loewego.

Pomogą nam w tym wspaniali i doświadczeni przewodnicy miejscy, dzięki którym dowiecie się więcej, niż się spodziewacie…

Polsko-niemieckie spacery piesze zaczynają się w sobotnie i niedzielne przedpołudnia o godzinie 11:00, od lipca do końca września. Spacery kajakowe i rowerowe organizowane są w soboty, również o godzinie 11:00. Sprawdźcie kiedy i skąd startujemy!

Po zakup biletów zapraszamy od dnia 19 czerwca 2020 na stronę www.accredi.pl/visitszczecin lub do Centrum Informacji Turystycznej w szklanym pawilonie w Alei Kwiatowej przy pl. Żołnierza Polskiego 20, tel. +48 91 434 04 40, e-mail: cit@zstw.szczecin.pl

Cennik:
  • Spacery piesze: 10 zł / os. (w cenie wszystkie bilety wstępu)
  • Spacery kajakowe: 20 zł / os. (w cenie kajak)
  • Spacery rowerowe: 20 zł / os. (spacer z własnym rowerem)

Liczba uczestników w każdym spacerze jest ograniczona: piesze max 30 osób, kajakowe max 20 osób, rowerowe max 15 osób.

Dla większego komfortu zwiedzania, uczestnicy spacerów zostaną zaopatrzeni w odbiornik tour guide i jednorazowe słuchawki.

W spacerach kajakowych zapewniamy kajaki i kamizelki.

Informacje o spacerach znajdziecie także na stronie www.visitszczecin.pl, na fanpage'u Visit Szczecin w serwisie Facebook oraz w Centrum Informacji Turystycznej w Alei Kwiatowej.

Transgraniczne Spacery Miejskie to cykl tematycznych podróży szczecińskimi ulicami organizowanych przez spółkę Żegluga Szczecińska Turystka Wydarzenia i Związek Gmin Gartz nad Odrą przy wsparciu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania).

KONTAKT

Centrum Informacji Turystycznej
pl. Żołnierza Polskiego 20
tel. +48 91 434 04 40
e-mail: cit@zstw.szczecin.pl

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++