Iluminacje Szczecin

13 sierpnia / przestrzeń miejska

Tego letniego wieczoru Szczecin rozświetla się dziesiątkami kolorów i sprawia, że spacer ulicami miasta zamienia się w barwną podróż pełną wyjątkowych widoków. Już 13 sierpnia zapraszamy na Iluminacje Szczecin.

Przed nami kolejna odsłona szczecińskiego festiwalu koloru, w którym barwa i światło odegrają pierwsze skrzypce. Do znanych ze stałych iluminacji budynków dołączą kolejne dodatkowe instalacje świetlne na trasie spaceru, które rozbudzą wyobraźnie uczestników i przeniosą ich w zupełnie inny świat. Iluminacje Szczecin to także inne spojrzenie na przestrzeń miejską, która towarzyszy nam każdego dnia. Za sprawą nowego oświetlenia mijane na co dzień miejsca nabiorą innego wyglądu i znaczenia.


Spacer najlepiej zacząć spod fontanny na Wałach Chrobrego. Mijając podświetloną Łasztownię, przechodząc przez Stare Miasto dojdziemy do TRAFO Trafostacji Sztuki, gdzie będzie przygotowana pierwsza niespodzianka. Dalej kierując się w stronę fontanny na Placu Zwycięstwa, miniemy podświetloną Katedrę św. Jakuba i Bramę Portową. Stamtąd warto będzie skierować się na Deptak Bogusława, który zostanie zaaranżowany na nowo, a wyjątkowa sceneria sprawi, że pasaż w centrum miasta zmieni się nie do poznania.


Na trasie spaceru znajdzie się także Plac Orła Białego, którego aranżacja Pałacu pod Globusem zatrzyma nas z pewnością na dłużej. Nie należy zapominać także o Zamku Książąt Pomorskich, gdzie oprócz tradycyjnej iluminacji będzie czekać wyjątkowo oświetlony Mały Dziedziniec. Mijając szczecińską filharmonię, Cerkiew św. Mikołaja i Pomnik Adama Mickiewicza dojdziemy do finałowego miejsca, jakim będzie Park Żeromskiego, gdzie podświetlone drzewa i alejki przeniosą nas do innego świata pełnego pozytywnych barw i muzyki. Na centralnym placu zabrzmi scena, pojawi się strefa chill outu, strefa piw kraftowych i food trucki.

Zapraszamy już 13 sierpnia o godz. 21.00 do Parku Żeromskiego na wielki finał Iluminacji.

Sponsor - Szczecińska Energetyka Cieplna
Partner - Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się