Transgraniczne spacery miejske

czerwiec - wrzesień 2021 / przestrzeń miejska

Pieszo, w kajaku lub na rowerze – zwiedzaj Szczecin w ramach Transgranicznych Spacerów Miejskich

Szczecin to wyjątkowe miejsce, które bogactwem swoich historii zaskakuje nie tylko przyjezdnych turystów, ale także mieszkańców. Przed nami kolejny sezon z Transgranicznymi Spacerami Miejskimi, które odkryją karty tajemniczego Szczecina.

Czy zastanawiałeś się kiedyś ile tajemnic skrywać może miasto, w którym mieszkasz od lat? Każdego dnia bezwiednie mijamy budynki, szlaki czy miejsca, które mają swoją historię. Dzięki spacerowi z przewodnikiem miejskim możemy dowiedzieć się znacznie więcej o tej trasie, co sprawi, że nasza codzienna droga do pracy zmieni się w wyjątkową podróż w czasie.

Już od czerwca powrócą Transgraniczne Spacery Miejskie za sprawą których będzie można zwiedzać miasto na różne sposoby – pieszo, na rowerze czy w kajaku. Spacery będą organizowane do końca września, w każdy weekend. Biorąc w nich udział będzie można dowiedzieć się nieco więcej o kulinarnych gustach szczecinian – tych obecnych, ale i wcześniejszych, poznać mrożące krew w żyłach historie, dowiedzieć się, która panorama będzie najlepszym tłem do selfie czy przepłynąć się kajakiem po szczecińskiej Wenecji. Będzie też coś dla miłośników dwóch kółek – rowerowe przejażdżki malowniczymi wzgórzami północnych dzielnic miasta czy odkrywanie Cmentarza Centralnego to tylko przedsmak tego, co czeka uczestników rowerowych wypraw.

Transgraniczne Spacery Miejskie będą prowadzone w dwóch językach – polskim i niemieckim i będą rozpoczynać się w weekendowe przedpołudnia o godzinie 11:00, od czerwca do końca września.

Po zakup biletów zapraszamy od 21 maja 2021 na stronę www.accredi.pl/visitszczecin lub do Centrum Informacji Turystycznej w szklanym pawilonie w Alei Kwiatowej przy pl. Żołnierza Polskiego 20, tel. +48 91 434 04 40, e-mail: cit@zstw.szczecin.pl

Cennik:

  • Spacery piesze: 10 zł /os. (w cenie wszystkie bilety wstępu)
  • Spacery kajakowe: 20 zł/ os. (w cenie kajak)
  • Spacery rowerowe: 20 zł/ os. (spacer z własnym rowerem)

Liczba uczestników w każdym spacerze jest ograniczona.

Dla większego komfortu zwiedzania, uczestnicy spacerów zostaną zaopatrzeni w odbiornik tour guide i jednorazowe słuchawki.

W spacerach kajakowych zapewniamy kajaki i kamizelki.

Na spacery rowerowe zapraszamy z własnym rowerem.

Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie www.visitszczecin.eu, Facebooku Visit Szczecin oraz w Centrum Informacji Turystycznej w Alei Kwiatowej.

Transgraniczne Spacery Miejskie to cykl tematycznych podróży szczecińskimi ulicami organizowanych przez spółkę Żegluga Szczecińska Turystka Wydarzenia i Związek Gmin Gartz nad Odrą przy wsparciu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania).


Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++