Memoriał Wiesława Maniaka

24 sierpnia 2022 / Miejski Stadion Lekkoatletyczny im. Wiesława Maniaka, Litewska 20

Memoriał Wiesława Maniaka jest cyklicznym wydarzeniem upamiętniającym najwybitniejszą legendę szczecińskiego sprintu, medalisty olimpijskiego (Tokio'64), Mistrza Europy.

Zawody odbywają się cyklicznie od czterech lat na stadionie lekkoatletycznym imienia samego Maniaka (ul. Litewska 20) i obfitują w wiele ciekawych konkurencji lekkoatletycznych, w których mierzą się najlepsi zawodnicy z Polski, Europy i innych zakątków Świata.

Tegoroczna edycja (24. sierpnia) jest szczególna, ponieważ zawody odbędą się bezpośrednio po Mistrzostwach Europy w Monachium (15-21. sierpnia) i będą pierwszą okazją do zaprezentowania się świeżo upieczonych medalistów oraz finalistów, dla których mistrzostwa były imprezą docelową całego sezonu.

Szczecin kocha lekkoatletykę, o czym świadczą pełne trybuny w poprzednich latach i rosnące zainteresowanie dostępnością biletów. Memoriał stał się prawdziwym świętem lekkoatletyki w naszym mieście, w którym bardzo chętnie uczestniczą zarówno dorośli, jak i dzieci. Memoriał Wiesława Maniaka jest jednym z najważniejszych mityngów lekkoatletycznych w kraju. W tym roku organizatorzy uzyskali dla niego kategorię European Athletics Challenger, co jest trzecią kategorią w hierarchii, tzw. mityngów jednodniowych.

Organizatorzy co roku wykonują również ukłon do amatorskich grup biegowych, które w Szczecinie działają bardzo prężnie. W tym roku będzie to sztafeta 4 x 400 metrów.

Tradycyjnie konkurencję memoriałową stanowić będzie dwubój sprinterski (100m + 200m), który wyłoni najlepszego sprintera i sprinterkę szczecińskich zawodów. Zwycięzcą zostaje ten, kto uzyska najwyższy wynik punktowy (według tabel IAAF) po zsumowaniu przeliczonych wyników ze 100 i 200 metrów.

Bramy stadionu otwarte zostaną o godz. 16.00

Sprzedaż biletów: bilety.fm

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++