Żagle 2022

19-21.08.2022 / Wały Chrobrego i Łasztownia

Żagle 2022 – żeglarskie święto w Szczecinie

To nowe żeglarskie święto w szczecińskim kalendarzu letnich wydarzeń. Zainicjowane w 2021 roku jako rekompensata odwołanego finału regat the Tall Ships Races zostały bardzo ciepło przyjęte przez mieszkańców i turystów. Wakacyjny termin sprawił, że wydarzenie było licznie odwiedzane przez dziesiątki tysięcy szczecinian i ich gości.

Żagle to nowa jakość i nowe rozwiązania dobrze znanych nam imprez o tematyce żeglarskiej. Wydarzenie pokazało, że połączenie dwóch brzegów Odry bez zamykania ulicy Jana z Kolna jest możliwe do zrealizowania w sposób bezpieczny.

W dniach 19-21 sierpnia 2022 roku Szczecin odwiedzają żaglowce klasy A i B oraz mniejsze jednostki, które wezmą udział w towarzyszących imprezie Regatach Bałtyckich. W tym roku jednostki będą ścigać się na trasie Rostock – Szczecin – Tallinn. Żaglowce chętnie uczestniczą w budowaniu programu artystycznego i udostępniają swoje pokłady dla zwiedzających.

W ramach Żagli zorganizowane zostaną rożne strefy aktywności dla dzieci i rodzin, festiwale, koncerty i spotkania. Zarówno na prawym jak i lewym brzegu nie zabraknie stałych atrakcji i ciekawych propozycji dla każdego.

Bądźcie razem z nami!

Więcej informacji na stronie: zagle.szczecin.eu

Organizatorzy


Partnerzy

ZWIK Szczecin
PGE Energia Ciepła S.A.
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.

Pobierz regulamin uczestników wydarzenia Żagle 2022 >>
Pobierz regulamin uczestników Strefy Piw Kraftowych >>

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++