Trasy spacerów

Weź udział w bezpłatnych spacerach miejskich z okazji X Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego w Szczecinie.

W ofercie znajdują się zarówno spacery biletowane, jak i otwarte, do których może dołączyć każdy bez uprzedniej rejestracji. Rezerwacja bezpłatnych biletów na uczestnictwo w grupach z limitowanymi wstępami do obiektów będzie dostępna online na stronie:

www.accredi.pl/dzienprzewodnika2023

od godz. 11:00 od piątku, 17.02.2023 r.

X Dzień Przewodnika Turystycznego – „Szczecin moim miastem” - 25 lutego 2023 r.:

22 TRASY, 31 grup. Wszystkie grupy z wyjątkiem 1A, 1B i 6B wyruszają o godz. 11.00 z pl. Lotników

Trasy biletowane (z limitem uczestników):

1.A Fabryka Wody – aquapark i edukacja – Wewnątrz dowiemy się, jakie atrakcje wodne (baseny, zjeżdżalnie) oraz edukacyjne wystawy tematyczne będą atrakcją po otwarciu obiektu (max. liczba uczestników – 25) Godzina i miejsce zbiórki: 9:55, przed sklepem Stokrotka na ul. 1 Maja 43, teren budowy - wymagane płaskie obuwie. Zapraszamy uczestników powyżej 12 roku życia.

1.B Fabryka Wody – aquapark i edukacja – Wewnątrz dowiemy się, jakie atrakcje wodne (baseny, zjeżdżalnie) oraz edukacyjne wystawy tematyczne będą atrakcją po otwarciu obiektu (max. liczba uczestników – 25) Godzina i miejsce zbiórki: 11:20, przed sklepem Stokrotka na ul. 1 Maja 43, teren budowy - wymagane płaskie obuwie. Zapraszamy uczestników powyżej 12 roku życia.

2.A Nowinki techniczne Technoparku i Muzeum Techniki i Komunikacji – w programie wejście do obiektów przeznaczonych dla miłośników techniki, ale i rozrywki (max. liczba uczestników – 30, należy posiadać 15-minutowy bilet komunikacji miejskiej)

2.B Nowinki techniczne Technoparku i Muzeum Techniki i Komunikacji – w programie wejście do obiektów przeznaczonych dla miłośników techniki, ale i rozrywki (max. liczba uczestników – 30, należy posiadać 15-minutowy bilet komunikacji miejskiej)

3.A Za kulisami Teatru Lalek „PLECIUGA” – rodzinny krótki spacer po Śródmieściu połączony ze wstępem do „Pleciugi”, gdzie będzie można zobaczyć zaplecze teatru na co dzień niedostępne dla widzów (max. ilość uczestników – 25)

3.B Za kulisami Teatru Lalek „PLECIUGA” oraz Be Happy Museum – wstęp do „Pleciugi”, gdzie będzie można zobaczyć zaplecze teatru na co dzień niedostępne dla widzów, i do Muzeum Szczęścia (max. ilość uczestników – 25)

4.A Stadion Pogoni – dla kibiców i nie tylko – zwiedzanie zaplecza stadionu z częścią na co dzień niedostępną dla kibiców, po czym spacer po Pogodnie (max. ilość uczestników – 25, należy posiadać 15-minutowy bilet komunikacji miejskiej)

4.B Stadion Pogoni – dla młodych kibiców – rodzinne zwiedzanie zaplecza stadionu z częścią na co dzień niedostępną dla kibiców (max. ilość uczestników – 25, należy posiadać 15-minutowy bilet komunikacji miejskiej)

4.C Stadion Pogoni – dla kibiców - czy będzie mistrzostwo na nowym stadionie? – zwiedzanie zaplecza stadionu z częścią na co dzień niedostępną dla kibiców (max. ilość uczestników – 25, należy posiadać 15-minutowy bilet komunikacji miejskiej)

5.A Browar Bosman ze spacerem po Pomorzanach (max. liczba uczestników - 20 osób powyżej 18 lat, obowiązkowo należy posiadać dokument tożsamości oraz płaskie obuwie i 30-minutowy bilet komunikacji miejskiej).

5.B Ciekawe połączenie historii, czyli Archiwum Państwowe i Browar Bosman (max. liczba uczestników - 20 osób powyżej 18 lat, obowiązkowo należy posiadać dokument tożsamości oraz płaskie obuwie i 30-minutowy bilet komunikacji miejskiej).

6.A Odrestaurowana Willa Lentza i nie tylko – spacer wzdłuż al. Wojska Polskiego obok budynków najbogatszych szczecinian, połączony ze zwiedzaniem Willi Lentza. (max. liczba uczestników – 25)

6.B Historia rodziny Lentz i jej Willi – zwiedzanie Willi Lentza (max. liczba uczestników – 25, Godzina i miejsce zbiórki: 11:30, na al. Wojska Polskiego 84, przed wejściem do willi

7. Książki i kafle – spacer po Śródmieściu połączony z wizytą w Książnicy Pomorskiej i nowo otwartym muzeum historii pieców kaflowych (max. liczba uczestników – 20).

8. 3 w 1, czyli Muzeum Zduńskie Opowieści, Archiwum Państwowe i Pałac Ziemstwa z salą balową – spacer po centrum połączony z wstępem do 3 wyżej wymienionych obiektów (max. liczba uczestników – 20).

Trasy bez limitu ilości uczestników:

9.A Zamek „zmysłowy” – na migi – spacer po dziedzińcach zamkowych oraz okolicy Zamku Książąt Pomorskich dla osób z dysfunkcją słuchu (oprowadzanie w języku polskim z tłumaczeniem na język migowy)

9.B Zamek „zmysłowy” – sensorycznie – spacer po dziedzińcach zamkowych oraz okolicy Zamku Książąt Pomorskich dla osób z dysfunkcją wzroku (poznawanie zabytku poprzez dotyk)

9.C Castle of the Pomeranian Dukes in English - visiting the courtyards of the castle and the surrounding area (oprowadzanie w języku angielskim)

10. Pogański/chrześcijański Szczecin, czyli coś się kończy, coś zaczyna – spacer do miejsc związanych ze średniowiecznym Szczecinem

11. Ewangelicki Szczecin – pięć wieków historii miasta – spacer przedstawiający historię rozwoju reformacji w Szczecinie

12. Nie samym chlebem człowiek żyje – życie kulturalno-rozrywkowo-gastronomiczne Szczecina – spacer do miejsc, w których w czasach socjalizmu funkcjonowały najsłynniejsze szczecińskie lokale

13. Śródmieście jakiego nie znacie – spacer poparty dużą ilością zdjęć obiektów już nie istniejących

14. Cuda na fasadach z wstępem do Pałacu Ziemstwa Pomorskiego – spacer po śródmieściu do kamienic z najpiękniejszymi fasadami oraz wstępem do odremontowanej sali balowej Pałacu Ziemstwa Pomorskiego

15. Szczecin oczami burmistrza i kronikarza Paula Friedeborna – spacer z opowieścią o znanym kronikarzu i szczecińskim włodarzu Szczecina i jego postrzeganiu miasta

16. Śladami wybitnego architekta Wilhelma Meyera-Schwartau – spacer do okazałych budynków zaprojektowanych przez znanego szczecińskiego architekta

17. SPACER ODWOŁANY Z POWODU CHOROBY PRZEWODNIKA
Szczecin – miasto szpiegów – podczas spaceru otrzymamy odpowiedź na pytania, jakie działania podejmował polski wywiad w niemieckim Stettinie i dlaczego w latach 50. Szczecin był ogarnięty szpiegomanią

18. Szlakiem Twierdzy Szczecin od Fortu Wilhelma do Fortu Prusy – na spacerze dowiemy się jak zmieniał się obszar twierdzy i co pozostało do dziś z Twierdzy Szczecin

19. Krwawe historie z dawnych czasów, czyli toporem, ogniem i szczurem – w trakcie spaceru poznamy opowieści o pomorskiej szlachciance Sydonii, niegrzecznych dzieciach i średniowiecznej kobiecie-kacie oraz dowiemy się kto zabił smoka

20. Cmentarz Centralny – od kaplicy do kaplicy – spacer po cmentarzu (należy posiadać 15-minutowy bilet komunikacji miejskiej)

21. Sentymentalny spacer po Szczecinie

22. ʂt͡ʂɛt͡ɕin auf Deutsch – Spaziergang in Stadtzentrum

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się