Oktoberfest Szczecin

6-8.10.2023 / Aleja Kwiatowa

W roku 2023 święto piwa ponownie zagości w Szczecinie łącząc bawarską tradycję z lokalnym charakterem.

Podczas wydarzenia nie będzie brakowało chmielnych dekoracji, bawarskich przysmaków, granej na żywo muzyki oraz ciekawej oferty rzemieślniczych piw. Aleja Kwiatowa wypełni się stoiskami, spośród których każdy odnajdzie swój ulubiony browar. Pilzner, lager, koźlak, porter, pale ale, pszeniczne, a także piwa smakowe.

Jak co roku oferta piwowarów z pewnością przypadnie do gustu niejednemu smakoszowi tego trunku. A wszystko okraszone programem artystycznym, dopełnione smacznym jedzeniem i wyjątkową zabawą. Jednym słowem będzie wybornie.

Więcej informacji na stronach: kolorowaaleja.pl | www.facebook.com/KolorowaAlejaSzczecin


Data i miejsce:
  • 6-8 października 2023, Aleja Kwiatowa (pl. Żołnierza Polskiego)
Godziny otwarcia wydarzenia:
  • piątek: 16:00-24:00
  • sobota: 12:00-24:00
  • niedziela: 12:00-18:00
Wystawcy:

Aleja piwem i miodem płynąca

W tym roku na 20. stoiskach sprzedażowych spotkamy zarówno stałych bywalców naszego święta m.in. Browary Maltgarden, Witnica czy Browar za Miastem, ale także nowicjuszy. Po raz pierwszy do Szczecina przyjadą Browar Sady spod Poznania, Browar Świdnica, Browary Kalea oraz Erl Bru czy Browar Odrzański. Jako nowość wystąpi także szczeciński Browar Bespoke.

Oktoberfest Szczecin to święto małych i dużych browarów kraftowych, które często tworzą rodziny i przyjaciele. Oferty piwowarów powinny zaspokoić każdego smakosza. Bo w asortymencie znajdą się browary nutą goryczki, wywarzone na różnych słodach, z owocowymi dodatkami, klasyczne z procentami, ale też i bez. Wszystkie przygotowane z największą starannością, w leżakowane w odpowiednich warunkach, ale przede wszystkim tworzone z pasją i sercem. Oprócz piw w sprzedaży będą również miody piwne, wina i nalewki.

Duża dawka wiedzy i dobrego humoru

Od piątku do niedzieli Aleję Kwiatową będzie wypełniał zapach chmielu, drożdży i zbóż. Przez cały czas będzie można porozmawiać z wystawcami, zapoznać się ze sztuką warzenia piw, poznać nieco ciekawostek i później sprawdzić się chociażby w quizach z wiedzy nt. piwowarstwa. Nie zabraknie także prelekcji doświadczonych piwowarów i degustacji. Wieczorową porą na naszej scenie będzie głośno i wesoło. W piątek i sobotę wystąpią dla publiczności zespoły QAR, Something On The Wall czy Zbychu Grabowski ze swoim stund upem.

Spacer z przewodnikiem

„Pivny Szczecin”? Zgadza się. Portowe miasto ma też swoją historię związaną z piwem. Co więcej, tych historii jest całkiem sporo i nie usłyszymy o nich tak po prostu. Tylko podczas specjalnego spaceru z przewodnikiem turystycznym. Osoby, które chciałyby dowiedzieć się, skąd wzięła się nazwa piwnica, czy też samo słowo piwo; jak piwo potrafiło wpływać na życie, a nawet przebieg bitew; dlaczego doszło do buntu piwnego w Szczecinie; co łączy piwo z chlebem; w jaki sposób piwo ratowało życie; czy mitologiczny gryf ma swoje początki w tych samych stronach co… piwo, koniecznie muszą wziąć udział w spacerze piwnym połączonym z degustacją.


SPONSOR
Szczecińska Energetyka Cieplna
PATRON MEDIALNY
wSzczecinie.pl

Kontakt

Maciej Łabaziewicz
email: maciej.labaziewicz@zstw.szczecin.pl
tel. +48 91 35 16 207


Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się