Szczecin Gaming Fest

29 marca 2024 / Netto Arena

Już 29 marca fani gier komputerowych będą mieli okazję wziąć udział w największym wydarzeniu gamingowym na Pomorzu Zachodnim, czyli Szczecin Gaming Fest. Event odbędzie się w hali Netto Arena.

Na graczy, zarówno tych doświadczonych, jak i początkujących, będą czekać gamingowe i sportowe atrakcje. League of Legends, Counter-Strike, CS2, Fortnite, TEKKEN, EA SPORTS FC 24 i Minecraft – te gry zagoszczą w Netto Arenie. Gracze będą mogli spróbować swoich sił w strefach: free to play, sportowej i racingowej czy też strefie AR. Nie zabraknie także konkursów z nagrodami oraz spotkań z twórcami gier komputerowych..


Spotkanie z Lewusem

Szczecin Gaming Fest będzie jedyną okazją do zbicia piątki z Wojciechem “Lewusem” Strykowskim (twórcą TikTok i YouTube), czy wzięcia udziału w turnieju EA Sports FC 24. Do Szczecina przyjadą najbardziej popularni twórcy internetowi. Oprócz Lewusa na scenie zobaczymy także w roli prowadzącego – Mikołaja „Silv4n” Sinackiego.


Turniej EA Sports FC 24

W trakcie SGF rozegrany zostanie turniej EA Sports FC 24 o tytuł nieoficjalnego Mistrza Szczecina. Zawodnicy będą dobierani losowo, mecze zostaną rozegrane w systemie pucharowym. Rywalizacjom będą przyglądać się profesjonalni komentatorzy e-sportowi. Dla najlepszych graczy przewidziano nagrody rzeczowe. Turniej rozpocznie się w strefie free-to-play, finałowe rozgrywki będą już odbywać się na scenie głównej. W strefie F2P każdy chętny będzie mógł podejść do stanowiska i wziąć udział w wyzwaniach przygotowanych przez organizatorów. Partnerem strefy jest Szczecińska Energetyka Cieplna.


Gramy w gry

Gracze będą mogli spróbować swoich sił w League of Legends, Counter-Strike 2, Fortnite, TEKKEN 8 i Minecraftcie. Łącznie przygotowanych zostanie aż 12 konkurencji. Uczestnicy Szczecin Gaming Fest będą mieli jedyną i niepowtarzalną okazję zagrania w popularnego LoLa z Lewusem, a pojedynki będą odbywały się na scenie. Grać będzie można nie tylko w gry wideo. Na płycie pojawi się także strefa gier AR, planszówek, symulatorów racingowych a także ergometrów wioślarskich i trenażerów. Wśród uczestników wydarzenia będzie można spotkać sportowców.


Strefy Retro oraz QuarterSPIN

Niezwykle ciekawie zapowiadają się strefy – Retro oraz QuarterSPIN. W tej pierwszej znajdziemy takie perełki jak Atari 2600, Nintendo NES, Sega Mega Drive oraz PlayStation 1 z pistoletem świetlnym GunCon, jeden z pierwszych komputerów przenośnych jakim jest Dolph oraz konsolę Pandora Box. To tylko zapowiedź, tego czego można się spodziewać w strefie retro. Jeśli ktoś będzie chciał zrobić sobie zdjęcie z postaciami z League of Legends, to będzie mógł to zrobić dzięki 24 aparatom w specjalnej strefie.


Wstęp wolny

W Szczecin Gaming Fest gracze w każdym wieku znajdą coś dla siebie. 29 marca to dzień wolny od zajęć szkolnych, dlatego zapraszamy do świata gier, w którym będzie można spędzić niesamowity dzień pełen pasji, spotykać się znajomymi i zobaczyć jak wygląda świat gamingowy z bliska.


ORGANIZATORZY
Miasto Szczecin
Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia

PARTNERZY
Szczecińska Energetyka Cieplna
K-Vision
LanTech

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się