1 Bulwary Miejsce Spotkań. Serce Szczecina bije nad Odrą - Żegluga Szczecińska

21 05 2018

Bulwary Miejsce Spotkań. Serce Szczecina bije nad Odrą

Szczecińskie bulwary na dobre już skradły serca mieszkańców, turystów oraz żeglarzy. To w tym miejscu można zacumować swoją łódkę, rozpocząć spacer po Szczecinie, a przy okazji obejrzeć ciekawe eksponaty znajdujące się w Alei Żeglarzy.

Bulwary Miejsce Spotkań to nowy miejski projekt spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. W ramach BMS na Łasztowni odbywać się będą sezonowe imprezy, które obejmą teren od dźwigozaurów aż po skwer przy Nabrzeżu Starówka.

W zależności od terminu wspomniana przestrzeń stanie się miejscem strefy z najlepszą muzyką klubową, dużym piknikiem rodzinnym wzbogaconym o zabawy i animacje dla najmłodszych, targiem rękodzieła oraz designu.

21 maja ruszyła strona internetowa www.bulwary.szczecin.eu, na której znajdują się wszystkie informacje dotyczące imprez odbywających się na Łasztowni. Znajdziemy tam m.in.: kalendarz wydarzeń, aktualności z bulwarów, a także galerię zdjęć.

Nabrzeże Starówka to miejsce spacerów oraz wypoczynku nad Odrą, chętnie odwiedzane zarówno przez mieszkańców, jak i turystów. To tutaj organizowane są różnego rodzaju imprezy – m.in. Dni Morza, Festiwal Sztucznych Ogni - Pyromagic, WaterShow Szczecin czy ubiegłoroczny finał regat The Tall Ships Races 2017.

15 lutego 2017 roku zmodernizowane Nabrzeże Starówka na szczecińskiej Łasztowni zostało wybrane najlepszą przestrzenią publiczną w Polsce i stało się laureatem prestiżowego konkursu architektonicznego. Szczecińskie nabrzeże zwyciężyło m.in. z Bulwarami Wiślanymi w Warszawie. To jest nasz wielki sukces – powiedział Ireneusz Nowak, prezes zarządu w spółce Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia w ramach BMS rusza z nowym projektem Bulwarove, który startuje już 16 czerwca. Potrwa on do połowy września.

Bulwarove to cykl 8 imprez, które będą doskonałą okazją do zaprzyjaźnienia się z naszymi bulwarami, aktywnego spędzenia weekendu ze swoją rodziną, przyjaciółmi oraz poznania wielu ciekawych ludzi.

Dla uczestników wydarzeń przygotowaliśmy wyjątkowe atrakcje. Jednią z nich będzie targ śniadaniowy, na którym pojawią się wyselekcjonowani wystawcy z regionalnymi i designerskimi produktami – powiedział Leopold Korytkowski, zastępca dyrektora ds. organizacji imprez w spółce Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

Podczas Bulwarove nie zabraknie też strefy chilloutu, muzyki, leżaków oraz stylowych mebli. Na najmłodszych czekać będzie specjalna strefa a w niej wielkopowierzchniowe gry, animacje i zabawy.

Serce Szczecina bije nad Odrą. Spotkajmy się w jego wnętrzu.

Do zobaczenia na bulwarach!

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++