03 10 2019

Koncert ZELLE 12 „Women in Song”

Utalentowana młodzież ze Szczecina, Berlina i Stambułu spotka się na scenie sali kameralnej Filharmonii w Szczecinie w koncercie łączącym klasykę z nowoczesnością. Będzie to porywający koncert finałowy tygodniowych warsztatów muzycznych ZELLE 12.

10 października 2019 r. (czwartek) o godz. 18.00 w sali kameralnej Filharmonii w Szczecinie odbędzie się koncert finałowy 5. warsztatów muzycznych ZELLE 12, w których uczestniczy młodzież z Berlina Friedrichshain-Kreuzberg oraz z miast partnerskich tej dzielnicy: Stambułu Kadiköy i Szczecina. Usłyszeć można będzie znane utwory muzyki pop inspirowane mottem „Women in Song” w wykonaniu orkiestry smyczkowej, chóru i zespołu instrumentalnego.

Na scenie wystąpi około pół setki młodych muzyków i wokalistów, którzy uczestniczyli w kilkudniowych warsztatach przygotowawczych w Berlinie. Program tegorocznego koncertu obejmuje utwory pisane przez kobiety. W świecie muzyki pop często spotykane są kobiety w roli wykonawczyń, podczas gdy kobiet odnoszących sukcesy w dziedzinie komponowania piosenek nie ma zbyt wiele. Im właśnie poświęcona jest tegoroczna edycja projektu.

Trasa koncertowa, uświetniająca 70-lecie berlińskiej szkoły muzycznej, prowadzi przez sale koncertowe w Berlinie (9.10.2019), Szczecinie (10.10.2019) oraz w Ingelheim nad Renem (12.10.2019).

Praca podczas prób tego wielonarodowego zespołu skupia się na komunikacji muzycznej jak i na radzeniu sobie z różnymi językami i odmienną kulturą muzyczną uczestników. Wyzwaniem jest przekraczająca granice gatunków muzycznych współpraca orkiestry smyczkowej, chóru i zespołu instrumentalnego. Praca nad znanymi utworami ma na celu nie tylko poszerzanie horyzontów młodych ludzi, ale także stworzenie warunków do porozumienia międzykulturowego. Ponadto uczestnicy projektu mają okazję poznać i odkrywać dla siebie odwiedzane miasta jak Berlin, Szczecin i Wiesbaden/Ingelheim.

ZELLE 12 to nazwa projektu, odnosząca się do adresu szkoły muzycznej we wschodnioberlińskiej dzielnicy Friedrichshain (Zellestraße 12), w której w latach 1963-1981 muzyczne i taneczne szlify zdobywały takie gwiazdy ówczesnej NRD jak m.in. zespoły Phudys, Karat, Silly, Babylon, czy wielu znanych artystów, robiących karierę solową.

Wstęp wolny – bezpłatne wejściówki są do odbioru od 7.10.2019 r. w Centrum Informacji Turystycznej przy Placu Żołnierza. Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy!

Projekt jest współfinansowany przez Gminę Miasto Szczecin.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się