02 10 2019

Kto zostanie Mistrzem Polski Kyokushin Karate? Dowiemy się już 12 października

Tylko 10 dni pozostało do Mistrzostw Polski Kyokushin Karate. Do Szczecina przyjadą najlepsi zawodnicy kraju, którzy powalczą w XX Mistrzostwach Polski Kyokushin Kumite Open i Kata Seniorów oraz Mistrzostwach Polski Kyokushin Juniorów Młodszych.

Przed nami jedno z ciekawszych wydarzeń sportowych tej jesieni. Niemalże 240 najlepszych zawodników kraju powalczy w hali sportowej Szczecińskiego Domu Sportu przy ul. Wąskiej o tytuł Mistrza Polski Kyokushin Karate.

- Po serii biegowych imprez, po dużym tenisowym wydarzeniu i szermierce czas na kolejne widowiskowe zawody jakimi będą Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin. Mając w pamięci w jaki sposób Husaria Szczecin przygotowuje swój flagowy projekt – Kyokushin Challenge, nie mam absolutnie żadnych wątpliwości, że czeka nas impreza dużej rangi – mówił podczas środowej konferencji prasowej Krzysztof Kupis, dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta. – Zapraszam wszystkich mieszkańców Szczecina oraz turystów do kibicowania.

Karate jest jedną z najstarszych i najpopularniejszych sztuk walki. Jesienne MP Kyokushin Karate będą kolejną imprezą sportową, której gospodarzem zostanie Szczecin.

- Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia zajmuje się organizacją wydarzeń, dużych wydarzeń. Za nami największe wydarzenie sportowe tego roku jakim były Mistrzostwa Europy w Gimnastyce Sportowej. Było to duże wyzwanie organizacyjne, któremu podołaliśmy. Przez cały roku wspomagamy inne wydarzenia sportowe. Imprezy sportowe mają także duży potencjał turystyczny, bo wraz z zawodnikami przyjeżdżają do Szczecina kibice, trenerzy i rodziny. To dobra okazja do promocji miasta. Mam nadzieję, że ta impreza, podobnie jak inne organizowane w hali SDS, będzie dużym sukcesem sportowym i dobrym widowiskiem. To miejsce ma w sobie ducha walki – mówił Ireneusz Nowak, prezes spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

Zawody odbędą się w piątek i sobotę, 11-12 października. Na trzech matach od godz. 9.00 do 17.30 będziemy mogli obserwować formalne układy obrony i ataku oraz wolną walkę w interpretacji kobiet i mężczyzn w różnym wieku.

- Przed nami dwudniowe Mistrzostwa, w których wezmą udział zawodnicy z całego kraju w dwóch kategoriach wiekowych – wyjaśniał Radosław Ambroziak ze szczecińskiego klubu Husaria Kyokushin Karate.

Będą to najważniejsze zawody zarówno dla seniorów jak i juniorów. Mistrzostwa zostaną rozegrane w następujących kategoriach:

1. Mistrzostwa Polski Open Seniorów Kyokushin:

  • Kumite mężczyzn open
  • Kumite kobiet open
  • Kumite mężczyzn „oldboy” +35 lat: -85 kg, +85 kg
  • Kata mężczyzn
  • Kata kobiet.

2. Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Kyokushin 14 – 15 lat (roczniki 2004–2005):

  • Kumite semi kontakt dziewcząt: -50 kg, -55 kg, +55 kg,
  • Kumite semi kontakt chłopców: -50 kg, -55 kg, -60 kg, -65 kg, +65 kg,
  • Kata indywidualne dziewcząt
  • Kata indywidualne chłopców.

Walki odbędą się w sobotę, 12 października. Na trzech matach od godz. 9.00 do 17.30 będziemy mogli obserwować formalne układy obrony i ataku oraz wolną walkę w interpretacji kobiet i mężczyzn w różnym wieku.

- Głównym punktem naszego programu są Mistrzostwa Seniorów Open, ponieważ będą one odbywały się w takiej samej formule jak w Japonii. Po sprowadzeniu tych zawodów do półfinałów zawodnicy będą łamali deski, tak jak to się odbywa w Japonii. To widowiskowa konkurencja, które pokazuje nam, ile człowiek może zrobić, nie tyle ciałem, co głową. Liczba tych połamanych desek jest naprawdę imponująca.

Rejestracja zawodników cały czas trwa. Kluby mają czas do 6 października na zgłoszenie swoich przedstawicieli. Spodziewamy się łącznie ponad 240 zawodników we wszystkich kategoriach. Do walki o tytuł Mistrza Polski staną także zawodnicy SKS Husaria Kyoukushin, łącznie będzie to 9 osób.

Wstęp na zawody jest bezpłatny.

Program zawodów :

11.10.2019 r. - piątek (Hotel Vulcan w Szczecinie, ul. Franciszka Ksawerego Druckiego-Lubeckiego 6a)

od 14.00 - zakwaterowanie w Hotelu Vulcan

15:00 - 19:00 – Weryfikacja zawodników

19:00 – 20:00 – Narada sędziów

20:00 – 20:30 – Losowanie

21:00 – 23:00 – SAYONARA

12.10.2019 r. - sobota (Hala Sportowa Szczecińskiego Domu Sportu ul. Wąska 16, Szczecin)

9:00 - 10:30 – Kata Seniorów i Juniorów Młodszych (3 maty)

10:30 – 17:30 – Kumite Juniorów Mł., „oldboy”, seniorek i seniorów (3 maty)

17:30 – 18:00 – Dekoracja i zakończenie Mistrzostw Polski

Dokładny program Mistrzostw dostępny jest na stronie mpkyokushin2019.pl

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się