1 Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie Szczecina – czas zgłaszać kandydatów - Żegluga Szczecińska

10 01 2023

Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie Szczecina – czas zgłaszać kandydatów

Po raz siódmy rozpoczęły się nabory kandydatów do Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina. Do przyznania jest dziewięć nagród. Kandydatów można zgłaszać do 15 lutego, a zwycięzców poznamy 25 marca.

Wyróżnienia przyznawane są żeglarzom, przede wszystkim, z Pomorza Zachodniego i Pomorza Przedniego za wyjątkowe osiągniecie dokonane w roku poprzednim. Są ukłonem w kierunku środowiska żeglarskiego i mają na celu popularyzację żeglarstwa i jego tradycji, uhonorowanie ważnych osiągnięć żeglarskich (w tym związanych z Pomorzem Zachodnim i Pomorzem Przednim), kształtowanie i rozwijanie świadomości morskiej i wyróżnienie dokonań w dziedzinie wychowania morskiego dzieci i młodzieży.

- Szczecin nie od dziś jest miastem żeglarzy i cieszę się, że po raz kolejny będziemy mogli przyznać nagrody, które co roku są formą docenienia ich najciekawszych dokonań – mówi Piotr Krzystek, prezydent miasta. – Zapraszam do wskazywania osób, które, zdaniem mieszkańców, zasłużyły na tę nagrodę.

Nagrody zostaną wręczone w 9 kategoriach:

  • Nagroda Główna imienia kapitana Ludomira Mączki;
  • Rejs Roku – Nagroda imienia Wyszaka (fundatorem Nagrody jest Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski);
  • Żeglarz Roku (fundatorem Nagrody jest ZOZŻ);
  • Regatowiec Roku – Nagroda imienia kapitana Kazimierza Kuby Jaworskiego;
  • Popularyzator Żeglarstwa – Nagroda imienia kapitana Kazimierza Haski;
  • Nagroda Kota Umbriagi;
  • Trener Roku – Nagroda imienia Teodora Czarneckiego;
  • Wydarzenie Żeglarskie;
  • Żeglarska Nagroda Specjalna imienia Aleksandra Doby.

Zgłoszenia prowadzone są za pośrednictwem elektronicznego formularza pod linkiem https://www.accredi.pl/nagrodyzeglarskie. Można też pobrać ze strony http://nagrodyzeglarskie.szczecin.pl/ druk zgłoszeniowy oraz wysłać go pocztą e-mail na adres: nagrody.zeglarskie@zstw.szczecin.pl. Kandydatów mogą zgłaszać mieszkańcy Szczecina, województwa zachodniopomorskiego i Pomorza Przedniego, a w przypadku Nagrody imienia kapitana Ludomira Mączki, także mieszkańcy całej Polski. Kandydatów zgłaszać mogą także: członkowie kapituły oraz instytucje publiczne, związki, stowarzyszenia, fundacje, organizacje i kluby żeglarskie. Spośród nadesłanych kandydatur wyłonieni zostaną nominowani do poszczególnych wyróżnień. Laureaci otrzymają rzeźbione statuetki, a ponadto zwycięzca Nagrody im. kapitana Ludomira Mączki otrzymuje 10.000 PLN netto ufundowane przez Gminę Miasto Szczecin.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++