1 Wybieramy najlepszych żeglarzy 2020 roku - Żegluga Szczecińska

08 01 2021

Wybieramy najlepszych żeglarzy 2020 roku

Mimo swoich zawirowań i niepewności rok 2020 obfitował w żeglarskie wydarzenia i osiągnięcia. Teraz przyszła pora na ich podsumowanie i wyróżnienie. 10 stycznia rusza nabór zgłoszeń do Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina.

Przed nami 5 edycja Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina. Ile udało się osiągnąć w jakże krótkim ale intensywnym sezonie i czyje dokonania zapisały się na kartach żeglarskiej historii naszego regionu, przekonamy się już niebawem. 10 stycznia rusza nabór kandydatów do Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina. Formularze będą przyjmowane do 15 lutego 2021. Zwycięzców poznamy podczas gali wręczenia nagród, która odbędzie się 27 marca.

Nagrody zostaną wręczone w 9 kategoriach:

  • Nagroda Główna - Nagroda im. kapitana Ludomira Mączki;
  • Rejs Roku – Nagroda imienia Wyszaka (fundatorem nagrody jest Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski);
  • Żeglarz Roku (fundatorem Nagrody jest ZOZŻ);
  • Regatowiec Roku – Nagroda imienia kapitana Kazimierza Kuby Jaworskiego;
  • Popularyzator Żeglarstwa – Nagroda imienia kapitana Kazimierza Haski;
  • Nagroda Kota Umbriagi;
  • Wydarzenie Żeglarskie;
  • Trener Roku;
  • Żeglarska Nagroda Specjalna.

Kandydatów mogą zgłaszać mieszkańcy Szczecina, województwa zachodniopomorskiego i Pomorza Przedniego, a w przypadku Nagrody imienia kapitana Ludomira Mączki, także mieszkańcy całej Polski. Prócz tego kandydatów zgłaszać mogą także: członkowie kapituły oraz instytucje publiczne, związki, stowarzyszenia, fundacje, organizacje i kluby żeglarskie. Spośród nadesłanych kandydatur wyłonieni zostaną nominowani do poszczególnych wyróżnień.

Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie Szczecin są ukłonem w kierunku środowiska żeglarskiego i mają na celu popularyzację żeglarstwa i jego tradycji; uhonorowanie ważnych osiągnięć żeglarskich (w tym związanych z Pomorzem Zachodnim i Pomorzem Przednim); kształtowanie i rozwijanie świadomości morskiej i wyróżnienie dokonań w dziedzinie wychowania morskiego dzieci i młodzieży.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się