1 Zagłosuj na nowy bulwar - Żegluga Szczecińska

19 01 2018

Zagłosuj na nowy bulwar

Czy najlepsza przestrzeń publiczna znajduje się w Szczecinie? Tak właśnie może być! Wszystko to za sprawą konkursu Property Design Awards, do którego nominowane zostało ukończone w ubiegłym roku Nabrzeże Starówka.

Miejsce spacerów i wypoczynku nad Odrą, chętnie odwiedzane zarówno przez mieszkańców jak i turystów – taki jest właśnie nowy bulwar znajdujący się na Łasztowni. To tutaj organizowane są różnego rodzaju imprezy oraz wydarzenia, w tym te największe jak finał regat The Tall Ships Races 2017.

Konkurs

Zmodernizowane nabrzeże zostało docenione i uzyskało nominację w konkursie Property Design Awards w kategorii przestrzeń publiczna. Głosować można do 11 lutego br. poprzez stronę internetową http://www.propertydesign.pl/awards/

W konkursie biorą udział unikalne inwestycje, obiekty o wyjątkowej architekturze i przestrzenie pełne inspirującego designu. Plebiscyt ma na celu wyłonienie najlepszych projektów komercyjnych i publicznych ukończonych do końca 2017 roku w Polsce.

O bulwarze

W ubiegłym roku nabrzeże przeszło gruntowną modernizację. Nowy bulwar rozpoczyna się pod Trasą Zamkową, biegnie pod dźwigozaurami w sąsiedztwie portu jachtowego i kończy się dużym placem. Wzdłuż całego deptaka zostały ustawione ławki i siedziska, kosze na śmieci, stojaki rowerowe, donice z drzewami oraz estetyczne lampy. Znalazł się tam także pas trawy. Przy Nabrzeżu znalazły się również cztery pomosty pływające dla żeglarzy.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++