Atrakcje dla odwiedzających

  • Zawody w Strefie Bezpieczeństwa

Ubieranie manekinów na czas, rzucanie piłek ping-pongowych do kasków BHP, dmuchanie największego balona z rękawicy lateksowej – m.in. w tych konkurencjach zmierzyć się będą mogli targowi goście w Strefie Bezpieczeństwa. Znajdzie się tam również bogata oferta odzieży ochronnej dla pracowników budowlanych. Ponadto podczas trzech dni wydarzenia zbierane będą od gości i wystawców wizytówki, które staną się losami w loterii z nagrodami zaplanowanej na niedzielę.

  • Porady eksperckie w Strefie Architekta

Dzięki współpracy z Zachodniopomorską Okręgową Izbą Architektów RP na terenie targów powstanie Strefa Architekta. Specjaliści zrzeszeni w Izbie pełnić będą dyżury eksperckie, odpowiadając na pytania gości planujących budowę. Specjaliści podzielą się radami związanymi m.in. z uzyskiwaniem pozwolenia na budowę. To tutaj będzie można dowiedzieć się, czym należy się kierować, wybierając projekt. Eksperci doradzą także w kwestii aranżacji pomieszczeń. Odwiedzający targi do Strefy Architekta mogą przyjść z własnymi projektami, skonsultować rozwiązania, poszukać podpowiedzi co do właściwego wykorzystania przestrzeni i uzyskać porady aranżacyjne.

  • Strefa małego architekta

Specjalnie dla najmłodszych uczestników targów przygotowany zostanie plac zabaw i Strefa Małego Architekta. Młodzi pasjonaci architektury dowiedzą się, jak zaplanować przestrzeń, poznają rodzaje budynków i steorzą małe odlewy gipsowe.

  • Wystawa Muratora

Na wystawę złożą się najlepsze prace nadesłane na konkurs Remont Roku 2016 organizowany przez miesięcznik Murator i serwis Muratordom.pl. Wszystkie nagrodzone w konkursie realizacje łączyły zalety dobrego projektu i modelowego wykonania, będąc jednocześnie efektownym i inspirującym przykładem, że remont może poprawić warunki życia mieszkańców i wygląd domu lub mieszkania. Wystawa to świetna okazja do inspiracji dla planujących remont lub zmianę własne „M”.

  • Pogromca usterek na Bud-Gryfie

Gościem specjalnym targów Bud-Gryf będzie Dominik Strzelec – prowadzący popularną telewizyjną Usterkę. Tapetowanie dla opornych to robocza nazwa warsztatu, który nasz gość poprowadzi w ostatni dzień targów. Prócz garści porad dotyczących tego – wbrew pozorom – niełatwego zajęcia, odwiedzający będą mieli okazję dowiedzieć się, jak poznać dobrego fachowca i gdzie go szukać. Ponadto specjalista i pasjonat majsterkowania podpowie, na co zwracać uwagę przy wyborze ekipy budowlanej i odbiorze wykonanych prac. Dzięki rozmowom i konsultacjom wszyscy zainteresowani dowiedzą się także, jak zabezpieczyć się przed ewentualnymi problemami wynikającymi z nierzetelnie zrealizowanej pracy.

  • Malujemy techniką bezpowietrzną

Podczas targów odbędą się pokazy z bezpowietrznej i powietrznej aplikacji materiałów stosowanych w budownictwie. Przez trzy dni trwania wydarzenia wszyscy zainteresowani będą mogli zapoznać się z metodą bezpowietrznego natrysku agregatem malarskim, szpachlarskim oraz możliwością powietrzną natrysku tynków agregatem tynkarskim. Ponadto uczestnicy targów będą mogli samodzielnie spróbować nałożyć gładź, pomalować lub nałożyć tynk strukturalny. Specjalistyczną wiedzą służyć będą eksperci, którzy odpowiedzą na najczęściej zadawane pytania. Pomogą dobrać odpowiedni agregat oraz poinformują o najczęściej popełnianych błędach podczas aplikacji. Pokazy przygotują firmy Pagat oraz Planeta-Budowlana.

  • Polskie Stowarzyszenie Dekarzy

Tradycyjnie podczas Targów Bud-Gryf przygotowane zostanie stoisko Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, na którm odbędą się pokazy sztuki dekarskiej. Pokazy odbędą się w sobotę i niedzielę (1-2.04) w godz. 11.00 i 14.00. Ponadto przez cały okres trwania Targów na stoisku dostępni będą dekarze oraz przedstawiciele firm producenckich (Braas, Velux, Ruukki, Elgeron, oraz extraDACH). Będzie to idealna okazja, by zasięgnąć porady, obejrzeć akcesoria i produkty używane do pokazów.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się