Atrakcje

Dni Morza to jedna z największych imprez plenerowych w Polsce, której towarzyszy zlot żaglowców i oldtimerów. Co roku gromadzi tysiące szczecinian i turystów na koncertach gwiazd sceny muzycznej, pokazie fajerwerków, imprezach sportowo-rekreacyjnych i prezentacjach artystycznych. Impreza odbywa się na nabrzeżach usytuowanych w centrum miasta: Wałach Chrobrego i Łasztowni.

  • Żaglowce – tym, co najsilniej przyciąga na Wały Chrobrego, są wielkie gwiazdy. Mówimy tutaj oczywiście o tych „gwiazdach”, które przypłyną i zacumują w naszym mieście. Wszystkie jednostki będą witane na stacji pilotów zgodnie z morskim ceremoniałem i etykietą jachtową. Każda z załóg będzie miała także swojego opiekuna, oficera łącznikowego.


  • Zlot Old Timerów - Jedną z atrakcji Dni Morza_Sail Szczecin, obok pięknych żaglowców cumujących przy Wałach Chrobrego, koncertów szantowo-folkowych, jarmarków i występów gwiazd, są piękne i zabytkowe oldtimery. Oldtimery to jednostki zbudowane przed 1950 rokiem, o tradycyjnym ożaglowaniu oraz motorowe - oryginalne lub zbudowane na elementach dawnej jednostki, w przeszłości używane do pracy. Miały one różne przeznaczenie – były barkami, kutrami, rybackimi łodziami, holownikami, stateczkami handlowymi, ratowniczymi czy lodołamaczami. Obecnie służą jedynie rekreacji i cieszą oko. Większość z nich to drewniane jednostki z duszą, w których kryją się niezwykłe historie. Jakie? Tego dowiedzą się mieszkańcy naszego miasta i turyści podczas Dni Morza. Sam pomysł zlotu oldtimerów, powstał przy okazji tradycyjnych szczecińskich Dni Morza. Głównym celem organizatorów, było wzbogacenie wydarzenia o piękne, stare i interesujące jednostki. Początkowo, w zlocie brały udział jedynie polskie żaglowce, jednak z biegiem czasu sytuacja uległa zmianie. Od kilku lat, specjalnie z tej okazji, do Szczecina przypływają oldtimery z całej Europy, których właściciele doceniają wyjątkowy klimat, który panuje podczas zlotów w stolicy Pomorza Zachodniego.  • Scena główna - Scena główna znajdzie się na ulicy Jana z Kolna, tuż przy Wałach Chrobrego. W tym roku po raz kolejny w otoczeniu pięknych żaglowców i Old Tomerów będziemy mogli spędzić czas na świeżym powietrzy i posłuchać muzyki na żywo.  • Jarmark pod Żaglami - na Jarmark pod Żaglami składają się następujące elementy:

Stoiska handlowe i gastronomiczne - w czasie Dni Morza odbywa się wielki Jarmark z licznymi stoiskami z rękodziełem, kuchnią i produktami regionalnymi, a także stoiskami typowo gastronomicznymi oraz handlowymi. Odwiedzający z Polski i zagranicy znajdą tu pamiątki marynistyczne, smaczne potrawy i oryginalne wyroby, rzadko spotykane w centrach handlowych. Ponadto znajdziemy stoiska z odzieżą, gadżetami, ofertami turystycznymi, zabawkami.

Aleja Artystów - od lat gromadzi twórców chcących zaprezentować swoje prace i talenty, tworząc wyjątkowe wyroby rękodzielnicze. Szczególne zaproszenie skierowane jest do tych artystów i rękodzielników, którzy poza zaprezentowaniem gotowych wyrobów zechcą również tworzyć swoje dzieła w czasie trwania Dni Morza. Do udziału w Alei Artystów podczas Dni Morza 2019 zapraszamy: malarzy, rysowników, rzeźbiarzy, muzyków, twórców sztuki rękodzielniczej i innych artystów amatorów oraz profesjonalistów oferujących własnoręcznie wykonane produkty. Stoiska Alei Artystów ulokowane zostaną w alejce biegnącej wzdłuż ul. Wały Chrobrego na wysokości budynku Akademii Morskiej. Jest to miejsce szczególnie lubiane przez odwiedzających, ze względu na piękny widok rozciągający się z Wałów Chrobrego.

Tawerny piwne - w tym roku na terenie imprezy znajdzie się łącznie 7 tawern po obu stronach Odry.

Stoiska Partnerów Dni Morza – nasi partnerzy przeprowadzać będą przez 3 dni działania informacyjne i promocyjne na terenie imprezy.  • Strefa Dziecięca – W tym roku po raz kolejny Strefa Dziecięca stanie na Łasztowni. Animacje, konkursy, zabawy i mnóstwo innych niespodzianek – to wszystko czeka na najmłodszych uczestników Dni Morza_Sail Szczecin 2019  • Plener literacki „Odkryj książkę na nowo” – 8. edycja pleneru odbędzie się w nowej lokalizacji – na Łasztowni, w sąsiedztwie Strefy Dziecięcej. Inicjatorem i organizatorem przedsięwzięcia jest Szczecińska Agencja Artystyczna, a jego współorganizatorem Murator EXPO, przy merytorycznej współpracy spółki Targi Książki. W 2018 roku przez trzy dni Plener odwiedziło blisko 13 tysięcy osób! Na uczestników czekało ponad 20 znanych i lubianych autorów oraz bogata oferta książek z blisko 40 wydawnictw. Ważnym wydarzeniem towarzyszącym plenerowi jest gala Nagrody Literackiej dla Autorki GRYFIA, przyznawanej przez redakcję Kuriera Szczecińskiego.


  • Strefa food trucków - Zlot „gastronomii na kółkach” z całej Polski to doskonała okazja do zasmakowania ciekawych dań w niecodziennym otoczeniu pięknych żaglowców. Zlot food trucków organizowany będzie w ramach Dni Morza po raz pierwszy. Strefa food trucków zlokalizowana zostanie na Łasztowni, w pobliżu kładki prowadzącej na Wyspę Grodzką. Zaserwują one dania inspirowane smakami i kulturami różnych regionów, krajów i kontynentów.
  • Strefa Sportu - Mnóstwem aktywnych atrakcji charakteryzuje się strefa sportu, która powstanie na terenie Miejskiej Strefy Letniej na Wyspie Grodzkiej. Celem jest udowodnienie, że sport to nie tylko zdrowie, ale przede wszystkim świetna zabawa!


  • Scena na Łasztowni – Koncerty na scenie głównej to nie jedyne artystyczne wydarzenia towarzyszące Dniom Morza. Na Łasztowni znajdzie się scena szantowo-folkowa.
  • Wesołe Miasteczka - w tym roku powstaną dwa wesołe miasteczka z Czech i Niemiec. Zlokalizowane zostaną po obu stronach Odry: jedno w okolicy Trasy Zamkowej, drugie na Łasztowni. Wśród atrakcji znajdą się karuzele, rollercostery.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się