Lista browarów

Wyszukane smaki, wyjątkowa receptura związana z regionem i jego historią, rzemieślnicza praca i wiele zachwytów – tak możemy opisać browary, które pojawią się podczas Oktoberfest Szczecin, który odbędzie się w dniach 18-19 października w godz. pt. 16.00-23.00, sob. 12.00-23.00.

Będzie to doskonała okazja do skosztowania piw produkowanych przez najlepsze rzemieślnicze browary w zachodniej części Polski. Do naszego miasta przyjadą browary z województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Większość z nich to rodzinne biznesy, które łączą w sobie pasję do piwowarstwa, zamiłowanie do domowych produkcji wraz z najwyższą jakością. Łącznie obecnych będzie dziesięciu wystawców. Browary, które zjadą się na Oktoberfest Szczecin, zostały wielokrotnie nagrodzone i wyróżnione podczas prestiżowych konkursów piwowarskich:

  • Nepomucen
    Rzemieślniczy browar z pogranicza Wielkopolski i Dolnego Śląska, z okolic Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy. Spróbuj piw na bazie słodów żytnich, jęczmiennych, pszenicznych z różnymi dodatkami m.in. płatków owsianych, gałązek sosny, świerku, cytryny, jabłek, moreli, mango, czekolady czy karmelu.
  • Browar Łąkomin
    Srogi Niedźwiedź, Dziki Dzik, Orzełek to tylko niektóre piwa z oferty Browaru Łąkomin. Lubuski browar, którego historia rozpoczęła się w 2010 roku w Pałacyku Łąkomin, od piwowarstwa domowego, zdobywa nagrody w wielu konkursach piw rzemieślniczych.
  • Colberg
    Browar Colberg to kontynuacja kołobrzeskiej, piwnej tradycji, sięgającej początków XX wieku. Piwo o jasnej barwie na bazie amerykańskich chmielów z nutą owoców cytrusów, pszeniczne, ciemne z charakterystycznym smakiem i aromatem oraz niefiltrowane z lekkim zmętnieniem i delikatną pianką.
  • Chmiel Świat Piwa
    Zajrzyj na stoisko tego szczecińskiego sklepu, aby poznać wyselekcjonowane piwa z całego świata - niefiltrowane lub niepasteryzowane trunki z nutą charakterystycznej goryczki, piwa rzemieślnicze i regionalne, lekka IPA czy owocowa APA.
  • Witnica
    Najstarszy i najsławniejszy browar ziemi lubuskiej, którego historia sięga XIV w. Rozbudowane w XIX w. przedsiębiorstwo stało się jednym z najnowocześniejszych małych browarów w północnej części Niemiec. Dziś Browar Witnica znany jest z szerokiej oferty piw różnych styli, których nazwy nawiązują do lokalizacji m.in. Lubuskie IPA, Witnicki Porter.
  • Dziki Miód Piwowar
    Miód pitny? Tak, miód pitny! Przez setki lat to właśnie miód pitny był najpopularniejszym trunkiem w Polsce. Spróbuj specjałów tworzonych przez małą rodzinną pasiekę. W ofercie sezonowo znajdują się takie trunki jak Porzeczkowiec, Słodycz łąki czy Chmielak.
  • Browar Edi
    Malinowe, Wiśniowe, Miętowe, Miodowe, Imbirowe, Migdałowe, Czekoladowe – to piwa z oferty Browaru Edi. Ten rodzinny browar działa od 1998 roku, warząc piwa tradycyjnymi metodami. Wśród klasycznych piw znajdziecie Jasne, Ciemne i Niefiltrowane. EDI to piwo dojrzewające w butelce - niefiltrowane i niepasteryzowane.
  • KOREB
    Browar Koreb kontynuuje 600-letnią tradycję warzenia piwa w mieście Łask. Wielokrotnie nagradzane, wpisane na listę produktów tradycyjnych piwa warzone są wyłącznie z naturalnych składników, według tradycyjnych zasad sztuki piwowarskiej. W ofercie znajdziecie takie piwa jak Łaskie, Herbowe, Miodowe czy Korzenne.
  • Browar Stacja Małomice
    Rodzinny browar rzemieślniczy w południowej części Ziemi Lubuskiej. Jak twierdzą właściciele - mają pociąg do piwa. W ofercie znajduje się sześć piw: Union Pacific, West Coast Express, Rion Grande, Indian Pacific, Peartree Station i Fruit Express.
  • Piwo Stalove
    Projekt Stalove to nie tylko piwo, to sposób postrzegania miasta jako całości, jak kawałka stali który jest zwarty i jednolity. Chcemy promować wartości dwudziestolecia międzywojennego, czasu kiedy obok miasta i portu Gdynia, stalową wolą ówczesnych wizjonerów stało się wybudowanie zupełnie nowego miasta na terenie Polski, miasta Stalowa Wola.
  • Maltgarden
    Dla nich piwo to przede wszystkim bogactwo – aromatów i smaków, które kuszą zmysły. Szukając metafory dla tego stanu pomyśleli o kwitnącym ogrodzie. W jego piwnej wersji musiał pojawić się słód, jako punkt wyjścia każdej receptury. Ale nie obawiajcie się, w tym ogrodzie nie zabraknie też intensywności chmielu, smaku beczki i dzikości drożdży.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++