Oktoberfest Szczecin

18-19.10.2019 / Aleja Kwiatowa

Chmielne święto w centrum miasta

Jarmarki organizowane w ramach projektu Kolorowa Aleja już na dobre wpisały się w miejski kalendarz wydarzeń. Imprezy ekologiczne, Piknik Skandynawski i wreszcie najtłumniej odwiedzane Jarmark Wielkanocny i Bożonarodzeniowy cieszą się rosnącym uznaniem szczecinian i turystów. Razem z ilością odwiedzających rośnie sam teren imprez, bowiem te największe odbywają się już nie na jednym, a trzech placach w centrum miasta. Najwyższy czas wzbogacić również ofertę wydarzeń, poszerzając ją o prawdziwe święto złotego trunku.

Oktoberfest to liczący ponad 200 lat tradycji jeden z największych festynów ludowych na świecie, dobrze znany szczecinianiom chętnie odwiedzającym zachodnich sąsiadów. W tym roku piwne święto zagości po raz pierwszy w Szczecinie i zyska nasz własny, lokalny charakter, łącząc monachijską tradycję ze szczecińską przestrzenią miejską i rodzimymi piwowarami.

Chmielne dekoracje, przysmaki rodem z Bawarii, muzyka grana na żywo i wreszcie bogata oferta rzemieślniczych piw. Aleja Kwiatowa wypełni się stoiskami, spośród których każdy odnajdzie swój ulubiony browar. Pilzner, lager, koźlak, porter, pale ale, pszeniczne, a może smakowe? Odwiedzający z pewnością znajdą coś dla siebie w bogatej ofercie wystawców.

Oktoberfest Szczecin to nie tylko gastronomia, ale też doskonała zabawa. Konsumpcji piw i bawarskich specjałów towarzyszyć będą degustacje i pokazy piwne, a także scena, na której zagoszczą stand-upy, quizy i konkursy oraz muzyka grana na żywo.

Wydarzenie stanowiące część cyklu imprez organizowanych w ramach projektu Kolorowa Aleja będzie również elementem obchodów Dni Współpracy Polsko-Niemieckiej organizowanych przez Biuro Prezydenta Miasta.

Atrakcje

  • Bogata oferta piw kraftowych - sprawdź szczegóły
  • Degustacje i pokazy piwne
  • Stand-up
  • Quiz
  • Muzyka na żywo

Kiedy?

18.10.2019, godz. 16.00 – 23.00

19.10.2019, godz. 12.00 – 23.00

Gdzie?

Aleja Kwiatowa (Plac Żołnierza Polskiego)

>>Zostań wystawcą. Zgłoś się na Oktoberfest Szczecin.<<

Kontakt:

Jolanta Walczak
jolanta.walczak@zstw.szczecin.pl
tel. 91 35 16 210

****

Czym są Dni Współpracy Polsko-Niemieckiej?

Trzecia edycja Dni Współpracy Polsko-Niemieckiej odbędzie się w dniach 22-26 października 2019 r. Jest to wynik wieloletniej i stale rozwijającej się współpracy transgranicznej Szczecina i niemieckich miast i regionów. Kreowanie dobrych relacji oraz budowanie mostu kulturowo-gospodarczego to naturalny proces tworzący się w regionach, które realizują wspólne przedsięwzięcia i dążą do efektywnej kooperacji.

Jesienne wydarzenie to ciekawe propozycje dla przedsiębiorców prowadzące do intensyfikacji relacji gospodarczych, szereg wydarzeń kulturalnych, jak również spotkania, fora, warsztaty realizowane w ramach trzech polsko-niemieckich projektów, które już od dłuższego czasu są częścią transgranicznej współpracy miasta.


Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++