Szczecin wielu kultur - Dzień Przewodnika

22.02.2020 / Plac Lotników

Odkryj Szczecin w filmowym kadrze, podążaj śladami rodziny Stoewerów, dowiedz się więcej o dawnej kolebce caryc. To tylko kilka propozycji z dwudziestu czterech BEZPŁATNYCH wycieczek przygotowanych w ramach VIII Dnia Przewodnika Turystycznego. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Szczecin wielu kultur”, by podkreślić wielonarodowy charakter miasta i przypomnieć losy dawnych mieszkańców.

Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć miejsca na co dzień trudno dostępne lub wręcz niemożliwe do zobaczenia, to m.in. Browar Bosman, archiwum Straży Granicznej, czy podziemia Urzędu Miasta. Dla miłośników kina, zaplanowano spacer szlakiem kultowych filmów kręconych w Szczecinie. A zainteresowani zabytkowymi dziedzińcami i podwórkami śródmieścia mogą odkryć niezwykłe miejsca z Moniką Szymanik – autorką książki „Kamienica w lesie”.

Ciekawostki o których często nie słyszeli nawet najstarsi mieszkańcy miasta, historie warte wysłuchania, które zmienią postrzeganie szczecińskich dzielnic. Zobacz czy potrafisz odpowiedzieć na te przykładowe pytania:

  • Czy wiesz w jakim filmie Szczecin imitował Paryż?
  • W którym miejscu w Szczecinie przed wojną funkcjonował niewielki ogród zoologiczny?
  • Kto nadał nazwę ulicy Ku Słońcu?
  • Gdzie można znaleźć „średniowieczny wpłatomat”?
  • Gdzie budowano oraz do transportu jakich towarów były przeznaczone statki z betonu?

Jeśli nurtują Cię te i wiele innych pytań, weź udział w VIII Dniu Przewodnika Turystycznego.

Wszystkie spacery rozpoczną się jednocześnie, 22 lutego o godzinie 11.00 na Placu Lotników. Tym samym można wziąć udział tylko w jednym z nich.

Spacery zakończą się koncertem organowym w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba o godz. 14.30.


Uwaga!

Ze względu na wstępy do obiektów, ilość miejsc części spacerów jest ograniczona i udział w nich wymaga wcześniejszej rejestracji online oraz odbioru bezpłatnych biletów w Centrum Informacji Turystycznej (CIT Szczecin) przy Placu Żołnierza Polskiego 20 (Aleja Kwiatowa) lub na terenie dworca Szczecin Główny. Rejestracja będzie możliwa również w miejscu odbioru biletów w wyjątkowych sytuacjach.

Rejestracja będzie możliwa w dniach 10.02.2020 (godz. 10:00) -14.02.2020 (godz. 14:00)

Odbiór biletów będzie możliwy do dnia 20.02.2020 (w godzinach otwarcia CIT-ów)

Link do rejestracji:

https://www.accredi.pl/dzienprzewodnika2020Informujemy, że pula biletów limitowanych wycieczek wyczerpała się.Zapraszamy na spacery bez limitu liczby uczestników a w razie pytań do kontaktu z Centrum Informacji Turystycznej:

pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon na Alei Kwiatowej)

cit@zstw.szczecin.pl
tel. 91 434 04 40

ul. Kolumba 2 (dworzec główny PKP)

cit.pkp@zstw.szczecin.pl

tel. 91 483 08 50


Spis tematów spacerów:

>>pobierz<<

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++