Słynna Aleja - Festiwal Marek

18-19 września 2021 / Aleja Wojska Polskiego

W związku z dynamiczną sytuacją związaną z Covid-19 i utrzymującymi się restrykcjami, informujemy, że wydarzenia mogą zostać odwołane, bądź ich daty mogą ulec zmianie.


TO BĘDZIE WEEKEND PEŁEN ATRAKCJI! NA AL. WOJSKA POLSKIEGO 18 I 19 WRZEŚNIA ODBĘDZIE SIĘ DRUGA EDYCJA FESTIWALU MAREK, NAJWAŻNIEJSZEJ IMPREZY ORGANIZOWANEJ W RAMACH PROJEKTU SŁYNNA ALEJA. PROGRAM WYDARZENIA ZAPOWIADA SIĘ CIEKAWIE, BĘDĄ SPOTKANIA FILMOWE, WARSZTATY I ANIMACJE DLA KAŻDEGO, SPACERY, GRA PLENEROWA I RABATY U SŁYNNYCH MAREK. ZAPRASZAMY!

Festiwal Marek to coroczne wydarzenie w ramach projektu Słynna Aleja, w którym mieszkańcy, przedsiębiorcy i miasto wspólnie próbują znaleźć sposób na ożywienie al. Wojska Polskiego pomiędzy pl. Zwycięstwa a pl. Szarych Szeregów. W projekt zaangażowały się znane szczecińskie Marki, funkcjonujące w obrębie Alei. W tym roku marką wiodącą projektu jest jedno z najstarszych kin na świecie – Kino Pionier, wokół którego odbywają się przeróżne wydarzenia o charakterze filmowym tj.: Gra Miejska “Animacja, Akcja”, Quiz Filmowy i Warsztaty Animacji Poklatkowej. Kino Pionier towarzyszyło również innym wydarzeniom: Transgranicznym spacerom miejskim oraz pokazom plenerowym “Kino na Leżakach”. Wszystkie te inicjatywy zapowiadały tegoroczny Festiwal Marek.

Spotkania Filmowe w kinie Pionier. W tym roku program Festiwalu zapowiada się atrakcyjnie. Najważniejszym punktem będą Spotkania Filmowe w kinie Pionier, które rozpoczną się już w piątek 17 września i potrwają do niedzieli 19 września. Repertuar przeglądu jest zróżnicowany, są w nim filmy nawiązujące do Szczecina, remake znanych produkcji, a także filmy poruszające ważne i aktualne tematy. Będą spotkania z reżyserami i aktorami, pokazy multimedialne i wyjątkowe seanse z taperem, zawsze cieszące się dużym zainteresowaniem. Szczegółowy repertuar Spotkań Filmowych już wkrótce.

Strefy zabaw na całej Alei. Poza Spotkaniami Filmowymi na odwiedzających aleję Wojska Polskiego w tym czasie, będą czekać też inne, równie ciekawe atrakcje. W pięciu strefach w godzinach od 11.00 do 18.00 odbędą się różne eventy, z udziałem Marek.

Strefa 1. Kino Kosmos:
 • pokój wspomnień – miejsce, w którym przed kamerą można będzie podzielić się wspomnieniami związanymi ze Słynną Aleją np. najważniejszym filmem w Kinie Pionier lub pierwszą randką w Cukierni Koch,
 • kiosk interaktywny – wirtualna wycieczka po Szczecinie,
 • punkt Foto w klimatach PRL – można będzie się poczuć się przez chwilę jak za czasów PRL, rozsiąść się w wygodnym fotelu, przy meblościance i w świetle lampy z abażurem,
 • zabawy podwórkowe (guma, klasy, kule, łowienie rybek itd.)
 • muzyka serwowana przez DJ Tatinka
Strefa 2. Plac przy Optyku Sekret:
 • ekologiczne warsztaty artystyczne – zabawy kreatywne. Można będzie przynieść stare ubrania i zrobić z nich coś nowego: kolorować, wycinać, nadać im nowe życie!
 • punkt Foto/kinematografia – miejsce, gdzie poczujemy się jak gwiazda filmowa. Można się będzie wystylizować i zapozować do zdjęć w błyskach fleszy
Strefa 3. Deptak Bogusława (od strony Placu Zgody)
 • warsztaty plastyczne – tworzenie swojej własnej postaci filmowej z materiału,
 • zabawy sensoryczne – zabawy podkreślające jak ważny jest zmysł wzroku, zgadywanki dotykowe,
 • zabawy językowe – czy jesteś poliglotą? – test językowy, odgadnij, które znane wyrazy od jakiego obcego języka pochodzą,
 • nauka języka migowego – w kilka minut poznamy najważniejsze zwroty języka migowego,
 • zabawy matematyczne – sprawdzenie swojej wiedzy w szybkim teście matematycznym. Nagrodą za dobre rozwiązanie będzie gadżet.
Strefa 4. Plac przed Cukiernią Koch

słodkie warsztaty – zdobienie ciastek lukrem pod okiem animatorów,

animacje dla dzieci – malowanie buziek, zabawy z balonikami itp

Strefa 5. Galeria Ewy i Henryka Sawki
 • zabawy rysunkowe – malowanie, kredą, własny podpis do obrazka autorstwa Henryka Sawki
Gra plenerowa z nagrodami i spacer:

W Niedzielę 19 września o g. 11.00 odbędzie się spacer śladami PRL aleją Wojska Polskiego. Start plac Szarych Szeregów/ Popiersie Marszałka Józefa Piłsudskiego.

W ramach Festiwalu odbędzie się również gra plenerowa “Znajdź je wszystkie “. Jej uczestnicy będą szukali znaków, odgadując zagadki i robiąc zdjęcia. Wskazówką będa rymowanki, które maja naprowadzić graczy na ukryty znak. Na grających będą czekać nagrody – atrakcyjny plecak. Regulamin Gry znajduje się TUTAJ

Promocje u Marek. Podczas Festiwalu, wzorem ubiegłego roku, w lokalach Słynnych Marek będą następujące promocje i rabaty.

 • Cukiernia Koch – 30% zniżki na wszystkie kawy
 • Pizzeria Piccolo – dwie klasyczna pizze z pieczarkami w cenie jednej
 • Sklep rybny i bistro Seamor – 20% zniżki na następujące produkty: Danie Fish & Chips, filet z ryby mrożonej, ryba wędzona ( szczegóły w lokalu)
 • Bar Pasztecik – pasztecik w promocyjnej cenie – 4 zł /szt.
 • Galeria Ewy i Henryka Sawki – do końca września z kodem ALEJA2021 zniżka 10% na wszystkie rysunki na www.sawka.pl + książeczka z wystawy gratis do każdego zamówienia
 • Optyk Sekret – 25% zniżki na cały asortyment
 • mTłumaczenia – z ulotką firmy rabat w wysokości 5% na wszystkie usługi.

Marki zaangażowane w projekt Słynna Aleja: Kino Pionier, Bar Pasztecik, Galeria Ewy i Henryka Sawki, Atelier Mody Sylwia Majdan, pizzeria Piccolo, Bistro Seamor, Cukiernia Koch, biuro tłumaczeń mTłumaczenia i salon optyczny Sekret Optyk.

Projekt Słynna Aleja realizują: Miasto Szczecin, Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, Szczecińska Agencja Artystyczna. Partnerami wydarzenia są: Szczeciński Fundusz Pożyczkowy, Szczecińskie TBS, Szczecińska Energetyka Cieplna.

Aktualne informacje na stronie: slynnaaleja.szczecin.eu


Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++