Spotkania Filmowe

SPOTKANIA FILMOWE W KINIE PIONIER UŚWIETNIĄ TEGOROCZNY FESTIWAL MAREK NA AL. WOJSKA POLSKIEGO. REPERTUAR SPOTKAŃ ZAPOWIADA SIĘ ATRAKCYJNIE. WIDZOWIE ZOBACZĄ FILMY ZWIĄZANE ZE SZCZECINEM I REMAKE LUBIANYCH PRODUKCJI. BĘDĄ TAKŻE PROJEKCJE MULTIMEDIALNE, WYJĄTKOWE SEANSE Z TAPEREM I SPOTKANIA Z ARTYSTAMI, KTÓRE POPROWADZI TOMASZ RACZEK, ZNANY KRYTYK FILMOWY. BILETY NA WSZYSTKIE SPOTKANIA JUŻ W SPRZEDAŻY.

Tegoroczny program Festiwalu Marek zapowiada się atrakcyjnie. Najważniejszym punktem będą Spotkania Filmowe w kinie Pionier, które rozpoczną się już w piątek 17 września i potrwają do niedzieli 19 września. Repertuar przeglądu jest zróżnicowany, są w nim filmy nawiązujące do naszego miasta, remake znanych produkcji, a także filmy poruszające ważne i aktualne tematy. Będą spotkania z reżyserami i aktorami, pokazy słowno – filmowo – muzyczne i wyjątkowe seanse z taperem, zawsze cieszące się dużym zainteresowaniem.

Filmy, które są w repertuarze Spotkań, nie pojawiają się zbyt często na dużym ekranie. A więc jest wyjątkowa okazja, aby je u nas zobaczyć – mówi Jerzy Miśkiewicz z kina Pionier – Dla mnie największa wartością są seanse z taperem. Nawet, gdy film jest nijaki, to, jeśli taper potrafi improwizować, wychodzi cudo!. A na Spotkaniach taper będzie naprawdę świetny! Kiedyś już robiliśmy seanse z taperem i mieliśmy widzów z całego województwa, nawet rodziny z dziećmi , sala zawsze była pełna.

Spotkania Filmowe w Kinie Pionier – repertuar

Sala Czerwona

Piątek 17 września

16.00_Młode wilki, reż. J. Żamojda, 1995

18.00_Młode wilki 1/2 , reż. J. Żamojda, 1997


Sobota 18 września

13.30 _ Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie, P. Genovese, 2016

15.40_(Nie)znajomi, reż. Tadeusz Śliwa, 2019

18.00_ Lekcja miłości, reż. Małgorzata Goliszewska i Kasia Mateja / produkcja: Anna Stylińska / Widok/ 2019

19.15_ po projekcji filmu spotkanie z reżyserką Małgorzatą Goliszewską i bohaterami filmu. Prowadzenie: Tomasz Raczek

20.30_ Pokaz filmu Upiór w Operze „Phantom Of The Opera” z 1925 roku – pierwszej adaptacji powieści Gastona Leroux. Projekcji towarzyszyła będzie współczesna muzyka performatywna wykonywana na żywo przez Krzysztofa Baranowskiego.W roli narratora, znakomity aktor teatralny i filmowy Mariusz Saniternik.

22.00_ po wydarzeniu spotkanie z Mariuszem Saniternikiem oraz Krzysztofem Baranowskim. Prowadzenie: Tomasz Raczek.


Niedziela 19 września

15.00_ Ławeczka, reż. M. Żak, 2004

17.00_ Cała naprzód, reż. S. Lenartowicz, 1966


Klub Kiniarnia:

Piątek 17 września

20.00 _ Projekcja filmu niemego z taperem – Sherlock Jr. _ Buster Keaton, 1924 r.

W roli tapera Liliana Kostrzewa


Niedziela 19 września

12.00_ Projekcja filmu niemego z taperem – The Kid_Charlie Chaplin, 1921 r.

W roli tapera Liliana Kostrzewa


Bilety w cenie 15 zł i 30 zł są dostępne przez serwis bilety.fm oraz w punkcie sprzedaży bilety.fm na Zamku Książąt Pomorskich (wejście „i” na małym dziedzińcu). Punkt czynny jest poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00.

Poza Spotkaniami Filmowymi na odwiedzających aleję Wojska Polskiego w tym czasie, będą czekać też inne, równie ciekawe atrakcje. W pięciu strefach w godzinach od 11.00 do 18.00 odbędą się różne eventy z udziałem Marek. W ramach Festiwalu Marek odbędzie się również gra miejska “Znajdź je wszystkie “. Jej uczestnicy poszukują znaków, odgadując zagadki i robiąc zdjęcia. Na grających będą czekać atrakcyjne gadżety. Podczas Festiwalu w lokalach Słynnych Marek będą atrakcyjne promocje i rabaty.

Szczegółowy Program Festiwalu Marek znajduje się: TUTAJ

Marki zaangażowane w projekt Słynna Aleja: Kino Pionier, Bar Pasztecik, Galeria Ewy i Henryka Sawki, Atelier Mody Sylwia Majdan, pizzeria Piccolo, Bistro Seamor, Cukiernia Koch, biuro tłumaczeń mTłumaczenia i salon optyczny Sekret Optyk.

Projekt Słynna Aleja realizują: Miasto Szczecin, Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, Szczecińska Agencja Artystyczna. Partnerami wydarzenia są: Szczeciński Fundusz Pożyczkowy, Szczecińskie TBS, Szczecińska Energetyka Cieplna.


Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++