Rozstrzygnięcie konkursu

Iluminacje Szczecin 2023 – znamy zwycięzców konkursu na aranżacje świetlne

14 sierpnia w Szczecinie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, podczas którego, uczestnicy będą mieli okazję zanurzyć się w niezwykłym świetlnym świecie. Iluminacje Szczecin już po raz piąty odbędą się w naszym mieście, a po raz drugi zorganizowany został konkurs mający na celu wyłonienie instalacji, które zaprezentowane zostaną w ramach tego wydarzenia.

Zgłaszane projekty musiały być związane tematem wydarzenia jakim jest Światło w przestrzeni miejskiej. Wybrane aranżacje świetlne zostaną zaprezentowane w przestrzeni miejskiej 14 sierpnia podczas V edycji Iluminacji Szczecin.

Lista zwycięskich prac:
 • "Cień" Szymborskiej - instalacja iluminacyjna. Rok 2023 jest Rokiem Wisławy Szymborskiej. Projekt jest hołdem dla poetki w setną rocznicę jej urodzin. Iluminacja będzie przedstawiała postać Wisławy Szymborskiej oraz fragmenty jej wierszy. W czasie projekcji usłyszymy wiersze autorki, odczytywane m.in. przez aktorów Teatru Polskiego.
  Autor: Wielkopolska 19 Sp. z o.o.
 • Głód Życia - interaktywna instalacja przestrzenno-świetlna. Projekt składa się ze stalowych liter zdemontowanych z szyldu "ZAKŁADU USŁUG ŻEGLUGOWYCH", które tworząc nowe hasło nawiązują do historii Szczecina i stwarzają przestrzeń do refleksji. Drugim elementem instalacji będzie huśtawka wagowa stworzona z sygnalizatorów świetnych.
  Autor: Piotr Pauk
 • Iluminacja na budynku Urzędu Miasta - iluminacja na fasadzie Szpinakowego Pałacu. Projekt zainspirowany zielenią oraz kwiatami zdobiącymi szczecińskie parki i skwery w okresie wiosenno-letnim. Podczas projekcji wyświetlane będą roślinne motywy.
  Autor: Multidekor S.A.
 • Nieunikniona przemiana? Pod bezpiecznym parasolem natury - instalacja florystyczna. Projekt składający się z kwiatowych dekoracji oraz elementów symbolizujących świat techniki. Symboliczny wymiar pracy to miejsce człowieka w świecie opanowanym przez sztuczną inteligencję.
  Autor: Floral Concept Store Kwiaciarnia "Pod Żółtą Różą"
 • Przybliżyć morze do Szczecina - instalacja. Projekt składający się z węża morskiego okręconego wokół Pomnika Marynarza oraz dodatkowych dekoracji świetlnych m.in. świecących meduz. W tle będzie można usłyszeć szanty.
  Autor: Natalia Pielich i Ross

Wybrane instalacje będzie można podziwiać 14 sierpnia br. w pobliżu Złotego Szlaku Szczecina na odcinku od Zamku Książąt Pomorskich do urzędu miasta. Tegoroczna piąta edycja wydarzenia rozświetli ponownie Park Żeromskiego, gdzie dodatkowo powstanie dziesięć instalacji światło-dźwięk, a strefa muzyczna i gastronomiczna.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++