Czerwcowe Bulwarove

Czekaliśmy na ten weekend cały rok. To już w sobotę 22.06 po raz kolejny spotkamy się na bulwarach na placu im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na letnim wypoczynku.

Zaczniemy sportowym akcentem. W sobotę o godz. 10:00 wyruszy nasz pierwszy Bulwarowy bieg – „Pij Kranówkę i leć na życiówkę”, którego partnerem jest Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie. Dzięki ZWiK’owi żadnemu zawodnikowi nie zabraknie wody w bidonie, poidełka są już dostępne nie tylko na bulwarach, ale także w innych przestrzeniach miejskich.

W ramach biegu trzeba będzie pokonać około 5-cio kilometrową trasę, która wiedzie przez Nabrzeże Starówka, Wyspę Grodzką oraz Bulwar Gdyński. Na starcie biegu stanie 230 zawodników. Godzinę później rozpoczną się zawody dla najmłodszych. W ramach Biegu Kota Umbriagii będziemy obserwować rywalizację 150 dzieci w wieku od 2 do 13 lat, na których będą czekać dystanse od 200 do 500 m. Każdy zawodnik, który pokona linię mety otrzyma pamiątkowy medal.

Po tak aktywnym poranku przyjdzie pora na zasłużony wypoczynek. Leżaki i koce już czekają na weekend. Skwer wypełni się także wielkoformatowymi grami, planszówkami i strefami animacji. Przez cały weekend dzieci, wraz z rodzicami, będą mogły wziąć udział w ekologicznych animacjach i grach plenerowych, które zapewnia EcoGenerator. Nie zabraknie także muzyki, kolorowych tatuaży, malowania buziek i wielkich baniek mydlanych.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Partnerami wydarzeń na bulwarach są: Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie, EcoGenerator Szczecin, Demant, Polska Żegluga Morska, Toyota Kozłowski.

Na Bulwarove zapraszamy w godzinach 10:00-17:00 w sobotę i niedzielę

Program:

SOBOTA
  • 9:45 Rozgrzewka dla dorosłych
  • 10:00 Pierwsze w tym roku Biegowe Bulwarove – Pij Kranówkę i leć na życiówkę
  • 11:00 Wręczenie nagród miejsca I-III w kategorii kobiety / mężczyźni
  • 11:05 Rozgrzewka dla dzieci
  • 11:15 Biegi Kota Umbriagi w turach
  • 10:00-17:00 Leżaki, planszówki, gry plenerowe i wielkoformatowe, muzyka grana przez DJ-a
  • 10:00-17:00 Ekologiczne animacje dla całej rodziny
NIEDZIELA
  • 10:00-17:00 Leżaki, planszówki, gry plenerowe i wielkoformatowe, muzyka grana przez DJ
  • 10:00-17:00 Ekologiczne animacje dla całej rodziny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku >>

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się