Oktoberfest

18-19.10.2019 / Aleja Kwiatowa

Chmielne święto w centrum miasta

Jarmarki organizowane w ramach projektu Kolorowa Aleja już na dobre wpisały się w miejski kalendarz wydarzeń. Imprezy ekologiczne, Piknik Skandynawski i wreszcie najtłumniej odwiedzane Jarmark Wielkanocny

i Bożonarodzeniowy cieszą się rosnącym uznaniem szczecinian i turystów. Razem z ilością odwiedzających rośnie sam teren imprez, bowiem te największe odbywają się już nie na jednym, a trzech placach w centrum miasta. Najwyższy czas wzbogacić również ofertę wydarzeń, poszerzając ją o prawdziwe święto złotego trunku.

Oktoberfest to liczący ponad 200 lat tradycji jeden z największych festynów ludowych na świecie, dobrze znany szczecinianiom chętnie odwiedzającym zachodnich sąsiadów. W tym roku piwne święto zagości po raz pierwszy

w Szczecinie i zyska nasz własny, lokalny charakter, łącząc monachijską tradycję ze szczecińską przestrzenią miejską i rodzimymi piwowarami.

Chmielne dekoracje, przysmaki rodem z Bawarii, muzyka grana na żywo i wreszcie bogata oferta rzemieślniczych piw. Aleja Kwiatowa i Plac Adamowicza wypełnią się stoiskami, spośród których każdy odnajdzie swój ulubiony browar. Pilzner, lager, koźlak, porter, pale ale, pszeniczne, a może smakowe? Odwiedzający z pewnością znajdą coś dla siebie w bogatej ofercie wystawców a także specjalnej strefie, w której królować będą trunki rodem z Czech.

Oktoberfest to nie tylko gastronomia, ale też doskonała zabawa. Konsumpcji piw i bawarskich specjałów towarzyszyć będą degustacje i pokazy piwne, a także scena, na której zagoszczą stand-upy, quizy i konkursy oraz muzyka grana na żywo.

Wydarzenie stanowiące część cyklu imprez organizowanych w ramach projektu Kolorowa Aleja będzie również elementem obchodów Dni Współpracy Polsko-Niemieckiej organizowanych przez Biuro Prezydenta Miasta.

Atrakcje

  • Bogata oferta piw kraftowych
  • Degustacje i pokazy piwne
  • Stand-up
  • Quiz
  • Karaoke
  • Muzyka na żywo

Kiedy?

18.10.2019, godz. 16.00 – 23.00

19.10.2019, godz. 12.00 – 23.00

Gdzie?

Aleja Kwiatowa (Plac Żołnierza Polskiego), Plac Pawła Adamowicza

>>Zostań wystawcą. Zgłoś się na Oktoberfest Szczecin.<<


Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się