Historia

Spójrzmy wstecz...

Historia Żeglugi Szczecińskiej ściśle wiąże się z historią żeglugi pasażerskiej regionu zachodniopomorskiego. Poczynając od lat pięćdziesiątych dwudziestego stulecia statki białej floty stanowiły stały element krajobrazu pięknych nabrzeży zlokalizowanych u podnóży Wałów Chrobrego w Szczecinie. Rejsy po porcie, Zalewie Szczecińskim i wycieczki wodolotami do Świnoujścia stały się główną atrakcją i wizytówką miasta w sezonie letnim.

Lata dziewięćdziesiąte dwudziestego wieku przyniosły głębokie zmiany społeczno-ekonomiczne, które nie pozostały bez wpływu na działalność firmy. Żegluga pasażerska w nowych warunkach rynkowych niemal całkowicie zamarła ze względu na wysoki koszt prowadzenia działalności i brak dostatecznego popytu.

Lata jednak mijają i po ciężkich doświadczeniach ostatnich dwóch dekad Szczecin i jego mieszkańcy znów zwracają się ku rzece, szukając wytchnienia i rozrywki na wodzie. Żegluga Szczecińska, wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, przygotowała ofertę rejsów katamaranem i wypożyczalni łodzi motorowych oraz podjęła współpracę z armatorami statków pasażerskich, skupiając ich ofertę na swoim nabrzeżu.


Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się